مدیر شرکت حمایت از تولیدکنندگان بروجرد:

لرستان خبر: مدیر عامل شرکت حمایت از تولیدکنندگان صنعت و کشاورزان بروجرد گفت: بسیاری آمارهای ارائه شده توسط برخی ارگان های دولتی غیرواقعی بوده و استخدام در این ادارات از کانال های خاص و تعیین شده ای تبعیت می کند.

به گزارش لرستان خبر، سید احمد موسوی ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال فرمانداری بروجرد، اظهار داشت: بسیاری از آمارهای اعلام شده توسط مدیران، مربوط به مشاغلی است که توسط بخش خصوصی انجام شده و جزء آمارهای اشتغال پایدار قرار نمی گیرد.

 

وی برخی آمارهای ارائه شده توسط برخی مسئولان را غیرواقعی دانسته و افزود: استخدام در این ادارات از کانالهای خاص و تعیین شدهای تبعیت میکند.

 

مدیر عامل شرکت حمایت از تولیدکنندگان صنعت و کشاورزان بروجرد ضمن تأکید بر عملکرد قابل قبول و موفق بخش خصوصی در اشتغالزایی، افزود: با این وجود فعالیت های اشتغالزایی بخش خصوصی کافی نبوده و جوابگوی حجم عظیم بیکاری در بروجرد نیست.

 

وی به شرایط دشوار بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان اشاره و عنوان کرد: واحدهای تولیدی شهرستان مشکلات مالی فراوانی دارند که در صورت برطرف نشدن مشکلات آنها، با مشکل بزرگتر تعطیلی واحد تولیدی روبه رو می شوند.

 

موسوی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه واحدهای تولیدی نیازمند حمایت صندوق توسعه ملی هستند و از طرفی عدم انجام هر گونه اقدام در این زمینه و نبود تسهیلات حمایتی از سوی بانک ها، سبب شده تولیدکنندگان با کاهش نیرو و در نهایت تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی رو به رو شوند.

 

وی تصریح کرد: اینگونه اشتغال ها با این شرایط پایدار و دائم نبوده و اگر اقدامی در این خصوص صورت نگیرد، شهرستان را با چالشی جدی در اشتغال مواجه می کند.

 

مدیر عامل شرکت حمایت از تولیدکنندگان صنعت و کشاورزان بروجرد بیان کرد: در سال های گذشته طرح تسهیلات به واحدهای زودبازده موفق نبوده و با توجه به مصرف این تسهیلات در موارد غیر تولیدی، در افزایش اشتغال پایدار تأثیر قابل توجه نداشته است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات