مدیر کل آموزش و پرورش لرستان:

لرستان خبر: مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت :220 هزار دانش آموز لرستانی از شیر رایگان در مدارس بهر مند می شوند که برای اجرای این طرح 102 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

به گزارش لرستان خبر، گودرز کریمی فر روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش از سال 1380 طرح توزیع شیر در مدارس کشور را آغاز کرد چرا که مصرف شیر در کودکی و نوجوانی اهمیت بسیاری دارد.

 

وی با اشاره به اینکه طرح توزیع شیر از مهمترین طرح های بهداشتی آموزش و پرورش است، افزود: 102 میلیارد ریال برای اجرای این طرح در مدارس اختصاص پیدا کرده است.

 

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان عنوان کرد: نزدیک به 220 هزار دانش آموز لرستانی در مدارس ابتدایی و دوره اول متوسطه و مدارس شبانه روزی از این طرح بهره مند می شوند.

 

وی بیان کرد: به این ترتیب  تا آخر اردیبهشت ماه سال آینده، دو هزار و 150 مدرسه ابتدایی، 245 مدرسه دوره اول متوسطه و 20 مدرسه شبانه روزی، 70 وعده شیر رایگان دریافت می کنند.

 

کریمی فر با اشاره به هدف اجرای این طرح در مدارس، تصریح کرد: افزایش سلامت جامعه، افزایش توان فیزیکی و فکری دانش آموزان، افزایش بهداشت، افزایش مصرف لبنیات، کاهش سوءتغذیه، کاهش هزینه های درمان و اصلاح الگوی مصرف از اهداف اجرای طرح توزیع شیر رایگان در مدارس است.

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات