معاون استاندار لرستان:

لرستان خبر: معاون عمرانی استاندار لرستان گفت: مدیران اجرایی قبل از آغاز اجرای طرح، آنها را کامل مطالعه کنند، چرا که طرح هایی که توجیه نداشته باشندف اجرایی نمی شوند.

به گزارش لرستان خبر، محمد اصلانی صبح امروز در جلسه شورای فنی استان لرستان اظهار داشت: با توجه به عدم ثبت اطلاعات طرح های عمرانی، میانگین پیشرفت عمرانی در لرستان 14 درصد و زیبنده نیست، لذا دستگاه های اجرایی ملزم به ثبت اطلاعات طرح های خود از لحاظ پیشرفت و هزینه در سامانه هستند.

 

وی ضمن تأکید بر لزوم مطالعه جامع مدیران اجرایی قبل از اجرای طرح ها، افزود: از هم اکنون طرح های که توجیه ندارند، اجرایی نمی شوند و باید تمامی مجوزهای ترک تشریفات، توجیه داشته باشند.

 

معاون عمرانی استاندار لرستان عنوان کرد: دستگاه های اجرایی استان باید از کارخانه های دارای مجوز و تحت استاندارد لرستان، بتن تهیه کنند.

 

وی با اشاره بر لزوم داشتن معرفی نامه همراه پیمانکار در زمان حضور در جلسات مناقصه، تصریح کرد: پیمانکاران کم کار و ضعیف در صورت عدم توانایی در اجرای طرح، در لیست سیاه قرار گرفته و عدم توانایی آنها به سراسر استان و کشور اعلام می شود.

 

اصلانی از پروژه مسکن مهر نورآباد انتقاد و بیان کرد: هفته آینده پیمانکار این پروژه باید احضار شده و در صورت کوتاهی از سوی وی خلع و برخورد شود و علاوه بر این، سازمان نظام مهندسی موظف به بررسی کار مهندسان ناظر خود و اعمال برخورد قانونی با انها و مدیرکل و کارفرمای این پروژه است.

 

وی با اشاره به مسکن مهر الیگودرز، خاطر نشان کرد: با وجود اینکه این پروژه از پروژه های مشکل دار استان است، باید اداره راه و شهرسازی نسبت به بررسی نواقص و ایرادهای این پروژه اقدام جدی کند.

 

معاون عمرانی استاندار لرستان گفت: در راستای کم کاری پروژه ساختمان آزمایشگاه خرم آباد، مشاور اولیه طرح باید جوابگو باشد و در صورت بودن نواقص زیر 3 درصد، دامپزشکی استان می تواند از آن استفاده کند.

 

دیگر پروژه های در دست اجرای شورای فنی استان، در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد جهت رفع مشکلات موجود در این پروژه ها اقدام شود.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات