مدیر شرکت برق لرستان:

لرستان خبر: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان گفت: در دو سال گذشته تاکنون سه هزار و 900 کیلومتر کابل خودنگهدار شبکه برق در لرستان نصب شده است.

به گزارش لرستان خبر، محمد بحرینی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دو سال گذشته تاکنون سه هزار و 900 کیلومتر کابل خودنگهدار شبکه برق در لرستان نصب شده است.

 

وی با اشاره به هدف اجرای این طرح، افزود: تا کنون حدود یک هزار و 200 روستای استان با نصب این کابل های خودنگهدار از برق مطمئن و پایدار برخوردار شدند که مدیریت اموال، جلوگیری از سرقت و پایداری شبکه برق از مزیت های اجرای این طرح در استان است.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان عنوان کرد: جلوگیری از استفاده غیرمجاز از برق، سرقت انرژی، کاهش قطع برق مشترکین، پایداری انرژی رسانی مطلوب، کاهش خسارت ناشی از آتش سوزی و کاهش انرژی توزیع نشده، از دیگر مزایای نصب این کابل های خودنگهدار در لرستان است.

 

وی تصریح کرد: با در دستور کار قرار گرفتن اجرای این طرح، شبکه های سیم مسی در تمامی شهرها و مناطق مسکونی که در معرض سرقت قرار داشتند، حذف و با کابل خودنگهدار جایگزین شد.

 

بحرینی بیان کرد:  در طول اجرای این طرح، 14 هزار انشعابات غیر مجاز جمع آوری و هفت هزار از این موارد به انشعابات مجاز تبدیل شده است.

 

وی خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح تعداد سرقت های صورت گرفته در سال 90 که دو هزار و 250 مورد بوده ، به 111 مورد در سال 93 کاهش یافته است و حدود یک هزار و 700 تن سیم مسی در معرض سرقت، جمع آوری شدند.
 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات