رئیس کل دادگستری لرستان:

لرستان خبر: رئیس کل دادگستری لرستان گفت: نگرانی پیدا کردن شغل، مهمترین و وحشتناک ترین دغدغه فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاهی و آموزشگاهی است.

به گزارش لرستان خبر، جعفر بدری ظهر امروز در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان اظهار داشت: امروز نگرانی پیدا کردن شغل، مهمترین و وحشتناک ترین دغدغه فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاهی و آموزشگاهی است.

 

وی با اشاره به نقش مؤثر این نگرانی در دوران تحصیل جوانان، افزود: لرستان با وجود داشتن سرمایه عظیم نیروی انسانی، نتوانسته از این نیروی مستعد و جوان در جهت توسعه استان استفاده کند.

 

رئیس کل دادگستری لرستان عنوان کرد: با توجه به اینکه 60 درصد جمعیت استان لرستان را جوانان تشکیل می دهند اما با وجود این نیروی مستعد در استان و فراهم نبودن زمینه اشتغال برای آنها سبب ایجاد معضل بیکاری در استان شده و جوانان زیادی از بیکاری و ناامیدی رنج می برند.

 

وی ضمن تأکید بر اینکه جوانان نیروی مستعد سازندگی و پیشرفت استان هستند، تصریح کرد: با برگزاری همایش و درج اعلامیه تبلیغاتی، مشکل اشتغال جوانان حل نمی شود و نیازمند برنامه ریزی جدی و تعهد صادقانه است.

 

بدری بیان کرد: سازماندهی درست، برداشتن گام های عملی و برنامه ریزی هوشمندانه از جمله راهکارهایی است که می تواند ضمن استفاده از ظرفیت های نیروی جوان و فراهم کردن آسایش و رفاه، لرستان را در جهت رشد و تعالی کمک کند.

 

وی خاطر نشان کرد: در سال های اخیر دستگاه های مسئول در مبارزه و مقابله با معضلات اجتماعی ناکام بودند و نتوانستند به نتیجه و ثمره مطلوب دست یابند.

 

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: جوانان کشور از بیکاری و فقر در رنج هستند و دولت نتوانسته در راستای کاهش بیکاری و ریشه کنی آن و اشتغال زایی گام مؤثری بردارد و برنامه دقیقی اجرا کند.

 

وی افزود: با این شرایط و و ضعیت موجود، همه روزه بر تعداد جوانان بیکار تحصیلکرده و کم سواد که به سمت اعتیاد و ناهنجاری ها کشیده می شوند، افزوده می شود و شاهد ضایع شدن استعدادهای مؤثر در پیشرفت کشور هستیم.

 

بدری بیان کرد: با وجود اینکه دلیل عمده بیکاری را کم سوادی و نداشتن مهارت بیان می کنند اما امروزه شاهد خیل عظیمی از فارغ التحصیلان بیکار در جامعه و نگرانی آنها از نبود اشتغال در اینده هستیم.
 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات