استاندار لرستان:

لرستان خبر:استان لرستان گفت: آمار بیکاری در لرستان بالاست از این رو بانک های استان باید واحدهای تعطیل شده خود را احیا و در اختیار سرمایه گذاران و هلدینگ زیر مجموعه های بانک های کشور قرار دهند

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند صبح امروز در جلسه مدیران بانکهای لرستان با شهرکهای صنعتی استان اظهار داشت: بانک ها واحدهایی را که از ظرفیت آنها استفاده نمی شود، شناسایی و به استانداری اعلام کنند تا در صورت نیاز در اختیار دستگاه های دیگر قرار داده شود.

 

وی افزود: آمار بیکاری در لرستان بالاست از این رو بانک های استان باید واحدهای تعطیل شده خود را احیا و در اختیار سرمایه گذاران و هلدینگ زیر مجموعه های بانک های کشور قرار دهند تا از تمامی ظرفیت های استان برای توسعه اقتصادی و اشتغال زایی در استان بهره برداری شود.

 

استاندار لرستان عنوان کرد: بانک ها موظفند بعد از یک ماه، حداقل نیمی از واحدهای تعطیل شده را تعیین تکلیف کنند و بانک ملی لرستان باید واحدهای تعطیل شده خود را به هلدینگ اقتصادی خود در کشور واگذار کند تا در راستای رفع بخشی از مشکلات این واحدها مؤثر باشد.

 

وی تصریح کرد: اتاق بازرگانی خرم آباد، اداره کار، سازمان صنعت  معدن و تجارت لرستان و شهرک های صنعتی استان در راستای واگذاری واحدهای تعطیل شده بانک ها به سرمایه گذاران اقدام جدی داشته باشند.

 

علی‌هادی‌ چگنی، معاون برنامه ریزی استانداری لرستان در این جلسه بیان کرد: بیش از 72 طرح زیرمجموعه بانک های لرستان غیرفهال و نیمه فعال هستند که از این تعداد 47 طرح در حوزه شهرک صنعتی، 18 طرح زیرمجموعه بانک صنعت و معدن، 11 طرح زیر مجموعه بانک کشاورزی، 14 طرح زیرمجموعه بانک توسعه تعاون، پنج طرح در تملک بانک تجارت استان است.

 

وی افزود: بانک ها باید تلاش کنند تا واحدهای زیر مجموعه خود را به سرنایه گذار واگذار کنند که در این راستا بانک به دنبال احیای پول خود و سرمایه گذاران به دنبال سود بیشتر هستند و فعال کردن این واحدها در اقتصاد کشور، هدف دولت است.

 

معاون برنامه ریزی استانداری لرستان عنوان کرد: طرح هایی که مربوط به بانک هاست تا کنون غیرفعال بوده و با توجه به اختصاص هزینه بیت المال به این طرح ها باید وضعیت آنها مشخص و احیا شود.

 

وی تصریح کرد: چهار طرح از طرح های بانک صنعت و معدن واگذار شده و یک طرح فعال است، در حالی که در بانک کشاورزی 10 طرح، در بانک توسعه دو طرح فعال است و هر پنج طرح بانک تجارت غیرفعال است.

 

چگنی گفت: یک طرح زیرمجوعه بانک صادرات، 16 طرح در تملک بانک ملی و دو طرح در تملک بانک سپه استان قرار دارد که همه آنها غیرفعال هستند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات