مدیرکل منابع طبیعی لرستان:

لرستان خبر: مدیرکل منابع طبیعی لرستان گفت: در راستای طرح حفظ و صیانت از جنگل ها و منابع طبیعی سلسله 500 میلیون تومان اعتبار اختصاص داده شده است با این وجود عوامل طبیعی عامل مهمی در تخریب منابع طبیعی است که کنترل آن نسبت به کنترل عوامل انسانی دشوارتر است.

به گزارش لرستان خبر، مهرداد بهاروند صبح امروز در کارگاه آموزشی فرهنگ منابع طبیعی با رویکرد تهدیدات و چالش‌های زیست محیطی که در محل فرمانداری سلسله برگزار شد، اظهار داشت: کنترل عوامل انسانی که سبب از بین رفتن منابع طبیعی و زیست محیطی می شوند، آسانتر از عوامل محیطی است.

 

وی افزود: در راستای حفظ و صیانت از منابع طبیعی فرهنگ سازی امری ضرورتی است چرا که مسئله حفظ و اانفعال منابع طبیعی از مسائل حیاتی و اساسی است.

 

مدیرکل منابع طبیعی لرستان عنوان کرد: با وجود وضع و اجرای قوانین در حفظ و صیانت از محیط زیست و حیات وحش، آموزش و فرهنگ سازی از ضرویات است و مردم باید خود را در این مسئله مسئول بدانند و نقش مؤثری در این راستا ایفا کنند.

 

وی بیان کرد: در راستای طرح حفظ و صیانت از جنگل ها و منابع طبیعی سلسله 500 میلیون تومان اعتبار اختصاص داده شده است با این وجود عوامل طبیعی عامل مهمی در تخریب منابع طبیعی است که کنترل آن نسبت به کنترل عوامل انسانی دشوارتر است.

 

سوری، نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس در این همایش گفت: باید امکانات لازم برای فصول سرما برای روستاییان فراهم شود تا از این طریق از تخریب جنگل ها جلوگیری شود.

 

وی افزود: اگر برنامه ریزی مناسب و امکانات برای روستانشینان حاشیه جنگل فراهم نشود، همچنان شاهد تخریب جنگل ها به عنوان تهدید پایدار هستیم و این امر خسارت جبران ناپذیری به کشور و اقتصاد وارد می کند.

 

نماینده مردم سلسله و دلفان خاطر نشان کرد: منابع طبیعی اهمیت بالایی در توسعه و رشد کشور دارد تا جایی که مقام معظم رهبری تأکید فراوانی نسبت به حفظ و صیانت از این منابع خدادای داشته اند و همه را ملزم به حفظ این سرمایه مهم کشور دانسته اند.

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات