معاون وزارت بهداشت:

لرستان خبر: معاون دانشجویی فرهنگی وزارت بهداشت گفت: دانشکده پرستاری پلدختر در حالی احداث شده که هنوز امکاناتی مانند آزمایشگاه، فضای آموزشی، سلف سرویس آن تکمیل و فراهم نشده ست.

 به گزارش لرستان خبر، داود آبادی فراهانی عصر امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات دانشکده پرستاری و فوریت‌های پزشکی شهرستان پلدختر اظهار داشت: با وجود دغدغه مند بودن مقام معظم رهبری نسبت به سلامت جامعه، وزارت بهداشت با انجام سفرهای متعدد به استان های مختلف، در تلاش است تا مشکلات این حوزه را برطرف کند.

 

وی افزود: در لایجه بودجه اعتباری به پروژه های نیمه تمام اختصاص پیدا کرده است اما با وجود کمبود منابع مالی در تمامی زمینه ها، بخشی از این اعتبار برای پرداخت حقوق کارمندان مصرف می شود و به این ترتیب اجرای پروژه های تصویب شده به تعویق می افتد.

 

معاون دانشجویی فرهنگی وزارت بهداشت با اشاره به مشکلات دانشکده پرستاری پلدختر عنوان کرد: این دانشکده در حالی احداث شده که هنوز امکاناتی مانند آزمایشگاه، فضای آموزشی، سلف سرویس آن تکمیل و فراهم نشده ست.

 

علی کائیدی، نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس در این نشست بیان کرد: با توجه به اینکه بیش از 60 درصد مراجعات مردمی به نمایندگان در مجلس مربوط به حوزه درمانی بوده است که با اجرای طرح تحول سلامت، مشکلات در این حوزه کاهش پیدا کرده است.

 

وی تصریح کرد: این طرح با پرداخت 10 درصد از یارانه ها و یک درصد مالیات ارزش افزوده، اقدام باارزشی است که با اجرا شدن آن بسیاری از مشکلات درمانی در زمینه پرداخت هزینه ها رفع شده است.

 

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس گفت: با توجه به اینکه لرستان در حوزه سلامت با میانگین کشوری فاصله دارد، وزارت بهداشت باید به استان هایی نظیر لرستان اهتمام بیشتری داشته باشد.

 

وی افزود: با توجه به موقعیت مناسب شهرستان پلدختر، ارتقای بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان به مرکز آموزشی از مطالبات دانشجویان است.
 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات