رئیس دادگستری الیگودرز:

لرستان خبر: رئیس دادگستری الیگودرز گفت: با تلاش‌های انجام شده امنیت در الیگودرز برقرار است و هم‌اکنون مسئولان باید در راستای رفع بیکاری برای جذب سرمایه‌گذار تلاش کنند.

به گزارش لرستان خبر، امیرهوشنگ فتحی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اواخر هفته جاری لرستان میزبان ریاست قوه قضاییه و ریاست دیوان عدالت اداری است.

 

وی افزود: با وجود کمبودها، مشکلات، صعب‌العبور بودن منطق محروم و گستردگی حوزه قضایی و انتظامی شهرستان الیگودرز، دستگاه قضایی و انتظامی الیگودرز با جدیت تلاش می‌کنند و دستگاه قضا این شهرستان کارنامه درخشانی دارد.

 

رئیس دادگستری الیگودرز ضمن اشاره به اینکه الیگودرز از جمله شهرهای امن استان است، عنوان کرد: امیدواریم سفر ریاست قوه قضاییه به لرستان، برکات زیادی برای استان و شهرستان الیگودرز داشته باشد و مشکلات این شهرستان مرتفع شود.

 

وی با اشاره به تخلفات اداری، بیان کرد: عدم نظارت کافی در برخی دستگاه‌ها تخلفاتی رخ می دهد که این خود زمینه را برای وقوع تخلفات فراهم می کند، با این وجود قوه قضاییه اقتدار خود را نسبت به برخورد با متخلفان ثابت کرده اما باز هم انتظارات بی‌جا از دستگاه قضایی وجود دارد.

 

فتحی تصریح کرد: بسیاری از جرائم و تخلفات جامعه ناشی از بیکاری و فقر اقتصادی و معیشتی و همچنین فقر فرهنگی است که دولت و دستگاه‌های فرهنگی باید وارد عمل شوند.

 

وی خاطر‌نشان کرد: برخی افراد وقوع جرائم در جامعه را به ناامنی ربط می‌دهند و دستگاه قضایی و انتظامی را مقصر می دانند در حالی که میان دستگاه قضایی با وجود پیشگیری، وظیفه برخورد قضایی و قانونی را با مجرمان به عهده دارد.

 

رئیس دادگستری الیگودرز گفت: با تلاش‌های انجام شده امنیت در الیگودرز برقرار است و هم‌اکنون مسئولان باید در راستای رفع بیکاری برای جذب سرمایه‌گذار تلاش کنند.

 

وی افزود: با توجه به اینکه وظیفه ما دفاع از حقوق مظلومان است، بنابراین راضی بودن مردم از قوه قضاییه رضایت آنها را از نظام به دنبال دارد.

 

فتحی با اشاره به پدید فروش سکه‌های تقلبی در الیگودرز، اظهار داشت: با تلاش‌های نیروی انتظامی و دادگستری الیگودرز جلوی چنین اقدامات مجرمانه‌ای گرفته شده است و دیگر مجرمان جرأت چنین جسارتی را در حوزه قضایی و انتظامی الیگودرز به خود نمی دهند، در حالی که در گذشته با انجام این اقدامات مجرمانه، حیثیت و آبروی این شهر بافرهنگ را لکه‌دار کرده بودند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات