رئیس جهاد کشاورزی لرستان:

لرستان خبر: رئیس جهاد کشاورزی لرستان گفت: با تشکیل کارگروه حفاظت و بهره‌وری بهینه از مناطق و جنگل‌های لرستان و در راستای صیانت از این جنگل‌ها و احیای آن‌ها 40 میلیارد ریال جذب شد.

به گزارش لرستان خبر، مهرداد غضنفری عصر امروز در نشست خبری با تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س)، اظهار داشت: با توجه به خطر آسیب به 500 هزار هکتار از جنگل‌های بلوط لرستان، کارگروهی به همین منظور تشکیل شد.

 

وی افزود: با تشکیل کارگروه حفاظت و بهره‌وری بهینه از مناطق و جنگل‌های لرستان و در راستای صیانت از این جنگل‌ها و احیای آن‌ها 40 میلیارد تومان جذب شد.

 

رئیس جهاد کشاورزی لرستان به ظرفیت‌های منابع طبیعی لرستان اشاره و عنوان کرد: در لرستان یک‌میلیون و 200 هزار هکتار جنگل و 800 هزار متر مرتع وجود دارد.

 

وی تصریح کرد: با توجه به این نکته که هر کاری با مشارکت مردم انجام شود، موفقیت پایدارتری به دنبال دارد، اگر مردم خود در این امر ورود پیدا کنند و از منابع طبیعی و جنگل‌ها محافظت کنند، از نابودی جنگل‌ها جلوگیری می‌شود.

 

غضنفری با اشاره به برنامه‌های این سازمان در هفته منابع طبیعی، بیان کرد: قرار دادن نهال‌های غیرمثمر به‌طور رایگان در اختیار مردم برای کاشت، درختکاری در مسیرهای تردد برون‌شهری جاده‌ها و نهال‌کاری در گلزار شهدا ازجمله برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای این هفته است.

 

وی  با اشاره به اینکه مقدار ناچیزی هزینه برای نهال‌های مثمر دریافت می‌شود، خاطرنشان کرد: امسال در راستای کاشت نهال محدودیتی وجود نداشته و بر اساس تقاضای مردم نهال در اختیارشان قرار می‌گیرد.

 

رئیس جهاد کشاورزی لرستان گفت: دعوت از رئیس سازمان امور اراضی کشور برای آغاز نهال‌کاری در لرستان از دیگر برنامه‌های تعیین‌شده برای هفته منابع طبیعی است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات