استاندار لرستان:

لرستان خبر: استاندار لرستان گفت: امسال اعتبار اختصاص یافته به لرستان یک هزار میلیارد تومان بوده که 758 میلیارد تومان آن تخصیص داده شده است.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند عصر امروز در جلسه شورای اداری استان که با حضور معاون سیاسی وزیر کشور برگزار شد، اظهار داشت:‌ با توجه به سفر وزا و مسئولان کشوری به استان لرستان تاکنون 15 جلسه شورای اداری برگزار شده است.

 

وی افزود: امسال اعتبار اختصاص یافته به لرستان یک هزار میلیارد تومان بوده که 758 میلیارد تومان آن تخصیص داده شده است.

 

استاندار لرستان عنوان کرد: امسال نسبت به سال گذشته 56 درصد در دریافت اعتبارات عمرانی ملی و استانی برای لرستان افزایش داشتهایم.

 

وی ضمن تأکید بر اینکه افزایش صادرات را به 280 میلیون دلار در برنامه سال آینده پیشبینی کردهایم: امسال میزان صادرات استان لرستان 70 میلیون دلار بوده است که در سال گذشته این میزان از صادرات 54 دلار بوده است.

 

بازوند با اشاره به نرخ پایین مشارکت اقتصادی در لرستان، تصریح کرد: نرخ مشارکت اقتصادی در لرستان 34 است و این در حالی است که این رقم نسبت به میانگین کشوری 65 درصد کمتر است.

 

وی با اشاره به نرخ بالای بیکاری لرستان نسبت به میانگین کشوری، خاطرنشان کرد: مردم لرستان در زمینه مشارکت در بخش خصوصی در رتبه پایینی قرار دارند و با توجه به بالابودن بیکاری، این موضوع به نگرانی جدی مردم تبدیل شده است.

 

استاندار لرستان گفت: مردم لرستان در انتخابات کشوری حضوری گسترده داشتهاند اما با این وجود در زمینه اقتصادی و تولیدی در جایگاه پایینی قرار دارند و این امر برای آنها رنج و سختی بسیاری را به همراه داشته است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات