رئیس سازمان امور اراضی کشور:

لرستان خبر: رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: سهم بخش کشاورزی از منابع آبی کشور کاهش یافته است به طوری که در تهران 70 درصد منابع آبی در بخش صنعت و شرب و تنها 30 درصد آن در کشاورزی استفاده می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، قباد افشار شامگاه سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران  که در سازمان جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد، اظهار داشت: با وجود بارش سالانه بیش از 350 میلی‌متر در استان لرستان، باید از این ظرفیت آبی در استان استفاده کرد.

 

وی افزود: استان لرستان 800 هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که 200 هزار هکتار از آن آبی کشت می‌شود و 600 هزار هکتار آن دیم است.

 

رئیس سازمان امور اراضی کشور عنوان کرد: سهم بخش کشاورزی از منابع آبی کشور کاهش یافته است به طوری که در تهران 70 درصد منابع آبی در بخش صنعت و شرب و تنها 30 درصد آن در کشاورزی استفاده می‌شود.

 

وی تصریح کرد: سالانه 100 میلیون تن محصول کشاورزی در 18 میلیون هکتار از ارضی کشاورزی کشور تولید می شود.

 

افشار با اشاره به اینکه دو میلیون و 500 هزار تن محصول در لرستان تولید می شود، بیان کرد: با وجود 800 هزار هکتر اراضی کشاورزی در لرستان رقم تولید در آن باید به چهار میلیون و 500 هزار تن برسد.

 

وی خاطر‌نشان کرد: در استان لرستان 130 هزار کشاورز وجود دارد، بنابراین طبق تفاهم‌نامه‌ای که با کمیته امداد منعقد شده، مقرر شد منابع و تسهیلات خود را در روستاهای محروم و در راستای کمک به کشاورزان در روستا به کار گیرد.

 

رئیس سازمان امور اراضی کشور با اشاره به اجرای طرح کاداس، گفت: با توجه به فاقد سند بودن 70 درصد از اراضی کشاورزی لرستان، پیگیر هستیم تا با اجرای طرح کاداس در سال 94 هفت میلیون هکتار اراضی را تحت پوشش این طرح قرار دهیم.

 

وی به تبدیل اراضی دولتی به باغ اشاره کرد و افزود: با توجه به بررسی‌های انجام شده امکان توسعه و تبدیل 30 هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی لرستان به باغ وجود دارد.


 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات