دبیر ستاد احیاء زکات بروجرد:

لرستان خبر: دبیر ستاد احیاء زکات بروجرد گفت: امسال یک میلیارد و 393 میلیون تومان از محل وجوهات شهرستان بروجرد جمع‌آوری شده است.

به گزارش لرستان خبر، حجت‌الاسلام حسن سعیدی عصر امروز در جلسه برنامه‌ریزی شورای زکات این شهرستان اظهار داشت: امسال یک میلیارد و 393 میلیون تومان از محل وجوهات شهرستان بروجرد جمع‌آوری شده است.

 

وی با اشاره به رشد 124 درصدی پرداخت زکات در بروجرد، افزود: تا‌کنون 300 میلیون تومان زکات از روستاهای بخش مرکزی به صورت نقدی و 900 میلیون تومان زکات از بخش مرکزی بروجرد به صورت غیر‌نقدی جمع آوری شده است.

 

دبیر ستاد احیاء زکات بروجرد به تبلیغ و فرهنگ‌سازی در زمینه زکات اشاره و عنوان کرد: اعزام 45 روحانی مبلغ امر زکات به 85 روستای بروجرد و اشترینان، چاپ و توزیع بیش از چهار هزار بروشور احکام زکات و ارسال بیش از 30 هزار پیامک تبلیغاتی با مضمون زکات از جمله اقدامات فرهنگی انجام شده در این زمینه بوده است.

 

وی تصریح کرد: 12 قسمت مستند تلویزیونی، برگزاری همایش با موضوع زکات و تقدیر از 450 روحانی فعال، به تصویر کشیدن روستاهای ممتاز زکات دهنده و تهیه و پخش بیش از 380 دقیقه سخنرانی با موضوع زکات در رادیو بروجرد و رادیو لرستان از دیگر اقدامات انجام شده است.

 

سعیدی بیان کرد: از زکات جمع‌آوری شده در شهرستان هفت جهیزیه برای مددجویان کمیته امداد به ارزش 14 میلیون تومان تهیه شده است.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی، امام جمعه بروجرد در این جلسه اظهار داشت: پرداخت زکات از تأکیدات دین اسلام است و پرداخت‌کنندگان آن افراد باتقوا هستند.

 

وی افزود: امام امیرالمؤمنین علی (ع) عامل نجات انسان در دنیا و آخرت درا تقوا دانسته و بعد از تقوا، زکات را یکی از نشانه‌های متقین عنوان می کند.

 

امام جمعه بروجرد عنوان کرد: اقامه نماز و پرداخت زکات نقش مؤثری در شکل‌دهی جامعه اسلامی دارند، به طوری که بی‌توجهی به آنها به ایمان افراد و سیر تکاملی جامعه لطمه وارد می کند.

 

وی ضمن تقدیر از اطلاع‌رسانی در زمینه پرداخت زکات در شهرستان، تصریح کرد: با وجود اینکه واحد مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) مسئولیت دریافت و تبلیغ زکات را بر عهده دارد اما شورای زکات شهرستان بروجرد در این زمینه خوب عمل نموده‌اند.

 

ترابی بیان کرد: امسال شهرستان بروجرد در زیمنه پرداخت زکات رشد بالایی داشته است که شورای زکات در این راستا توفیقات خوبی داشته اند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات