امروز/

لرستان خبر: ظهر امروز کلنگ پروژه آنتن اتصالی راه‌آهن بروجرد به محور دورود خرم‌آباد با حضور جمعی از مسئولان استانی و بروجردی به زمین زده شد.

به گزارش لرستان خبر، ظهر امروز کلنگ پروژه آنتن اتصالی راه‌آهن بروجرد به محور دورود خرم‌آباد با حضور جمعی از مسئولان استانی و بروجردی به زمین زده شد.

 

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حسن ترابی، امام جمعه بروجرد در این مراسم اظهار داشت: نقطه ضعف اقتصاد کشور، اتکای آن به درآمد نفتی است در حالی‌که صنعت حمل‌و‌نقل به عنوان زیربنای توسعه نقش اساسی را در رونق اقتصادی دارد.

 

وی افزود: در طی عمر بابرکت انقلاب اسلامی تحولات عظیمی در زمینه حمل‌و‌نقل کشور ایجاد شده است که توسعه این صنعت وابستگی اقتصادی کشور را به نفت کاهش دهد.

 

امام جمعه بروجرد ضمن تأکید بر این‌که توسعه حمل‌و‌نقل سبب توسعه تولید و اشتغال‌زایی می‌شود، عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های توسعه‌یافتگی در کشور، احداث جاده، راه‌آهن و فرودگاه در نقاط مختلف است.

 

وی تصریح کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب اسلامی در حوزه احداث آزادراه‌ها و راه‌های مواصلاتی و ریلی در کشور توفیقات خوبی داشته‌اند و به برکت انقلاب اسلامی خطوط را‌ه‌آهن کشور از چهار هزار کیلومتر قبل از انقلاب به 9 هزار کیلومتر توسعه یافته است.

 

ترابی بیان کرد: در راستای مقاوم سازی اقتصاد داخلی و تقویت پایه‌های اقتصاد مقاومتی باید در توسعه حمل‌و‌نقل در کشور توجه ویژه داشته باشیم.

 

وی به احداث پروژه راه‌آهن در بروجرد اشاره و خاطر‌نشان کرد: احداث راه‌آهن، اداره گمرک و منطقه ویژه اقتصادی، با توجه به واقع شدن 37 درصد صنایع استان در بروجرد، می‌تواند در توسعه استان و بروجرد نقش مهمی داشته باشد.

 

امام جمعه بروجرد ضمن تقدیر از تلاش استاندار لرستان و نماینده مردم بروجرد در مجلس، گفت: سپاه پاسداران در زمینه سازندگی همواره خدمات خوبی در کشور داشته ست و قرارگاه خاتم‌الانبیاء به عنوان مجری طرح از توانمندی بالایی برخوردار است.

 

مسلم پورقاسمیان، فرماندار ویژه بروجرد در این مراسم اظهار داشت: پروژه خط آهن بروجرد، پس از عبور از این شهرستان و اشترینان، ملایر و کرمانشاه به شبکه ریلی کشور عراق متصل می‌شود.

 

وی افزود: این پروژه با ابلاغ دستور وزارت راه‌و‌شهرسازی به قرارگاه خاتم‌الانبیاء واگذار شده است که 26 کیلومتر را آهن از محور دورود خرم آباد تا روستای دلی‌آباد عبور داده می‌شود.

 

فرماندار ویژه بروجرد بیان کرد: مطالعات در زمینه این طرح به پایان رسیده و تکمیل این پروژه استان‌های غربی و جنوب کشور به کشورهای عربی غرب کشور متصل می‌شوند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات