نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس:

لرستان خبر: ما از سرمایه‌گذاران خارجی دعوت کردیم تا در راستای احداث پالایشگاه نفت و پتروشیمی در شهرستان دورود با ما همکاری کنند و طبق اعلام نیاز شرکت‌های سرمایه‌گذار خارجی برای این پالایشگاه نفت و پتروشیمی به 150 بشکه خوراک نفت سنگین نیاز است.

به گزارش لرستان خبر، عباس قائدرحمت عصر امروز در نشست با سرمایه‌گذاران خارجی که به منظور احداث پروژه پالایشگاه و پتروشیمی به شهرستان دورود برگزار شد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در زمینه ذخایر انرژی دارای ظرفیت‌های خوبی است.

 

وی افزود: ایران در حوزه ذخایر نفتی رتبه دوم و در حوزه ذخایر گاز رتبه نخست جهان را کسب کرده است و در مجموع در زمینه ذخایر نفت و گاز دارای جایگاه برتری است.

 

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس عنوان کرد: پیشرفت‌های ایران اسلامی در زمینه علم و فناوری قابل مقایسه با پیش از انقلاب اسلامی نبوده و دارای پیشرفت‌های چشم‌گیری است.

 

وی ضمن تأکید بر این‌که ایران رتبه هشتم جهان را در زمینه نانوتکنولوژی به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: ایران اسلامی با تکیته بر توانایی‌های داخلی توانسته به عالی‌ترین سطح فناوری دست یابد.

 

قائدرحمت با اشاره به این‌که ایران اسلامی یکی از امن‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود، بیان کرد: بر اساس برنامه‌هایی که در حال تدوین است تلاش می‌کنیم تا از خام‌فروشی مواد نفتی جلوگیری کرده و آن‌ها را فرآوری کنیم.

 

وی خاطر‌نشان کرد: ما از سرمایه‌گذاران خارجی دعوت کردیم تا در راستای احداث پالایشگاه نفت و پتروشیمی در شهرستان دورود با ما همکاری کنند.

 

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: این همکاری یک سرمایه‌گذاری برد برد است که هم ما به رشد اقتصادی می‌رسیم و هم سرمایه‌گذاران از ظرفیت‌های لرستان استفاده می‌کندد.

 

وی افزود: با توجه به برگزاری جلسات متعددی را به منظور جذب سرمایه‌گذاران و همچنین اخذ مجوزهای لازم تأمین خوراک و هماهنگی‌های لازم، امروز سرمایه‌گذاران خارجی برای بازدید از ظرفیت‌های موجود به این شهرستان سفر کرده‌اند.

 

قائدرحمت بیان کرد: طبق اعلام نیاز شرکت‌های سرمایه‌گذار خارجی برای این پالایشگاه نفت و پتروشیمی به 150 بشکه خوراک نفت سنگین نیاز است که با تلاش‌های انجام شده، مجوزهای این میزان خوراک اخذ شده‌اند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات