رئیس مجمع کارگران لرستان:

لرستان خبر: رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان لرستان گفت: با توجه به اعمال تحریم‌های ظالمانه و ایجاد مشکلاتی برای کارگاه‌ها و کارخانجات تولید و صنعتی، دولت باید در راستای یاری رساندن به این واحدها، نسبت به تخصیص یارانه و حمایت از این کارگاه‌ها تلاش کند.

به گزارش لرستان خبر، احمد عبدی‌زاده عصر امروز در جلسه دیدار نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی با امام جمعه این شهرستان اظهار داشت: تجلیل از مقام کارگر نباید تنها به یک روز محدود شود بلکه باید این اطمینان خاطر به کارگران داده شود که مسئولان به دنبال رفع مشکلات آن‌ها هستند.

 

وی ضمن تأکید بر این‌که رفع مشکلات کارگران در واقع رفع مشکلات در حوزه تولید و اقتصاد است، افزود: با مهاجرت افراد جویای کار به شهرهای دیگر به منزله خروج نیروی جوان و خلاق است.

 

رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان لرستان عنوان کرد: باید در راستای رفع موانع در حوزه کار و نیز جلوگیری از خروج ظرفیت‌های جوان از شهرستان تلاش کرد و با آشنایی با مشکلات کارگران می‌توان از مهاجرت کارگران به شهرهای کلان جلوگیری و بازده کاری کارگاه‌های تولیدی و صنعتی را افزایش داد.

 

وی تصریح کرد: مشکلات بیمه کارگری، نبود نقدینگی، کوتاه بودن بازه زمانی دریافت وام تا زمان پرداخت اقساط و بالا بودن نرخ کارمزدهای بانکی از جمله مشکلات واحدهای تولید است که علاوه بر وارد آمدن آسیب به کارگاه‌ها سبب بیکاری کارگران می‌شود.

 

عبدی‌زاده بیان کرد: باید حقوق جامعه کارگری افزایش یابد که امسال 17 درصد به آن افزوده شده و نیز میزان سنوات و حق مسکن کارگران در دولت یازدهم افزایش چندبرابری داشته است.

 

وی خاطر‌نشان کرد: با توجه به اعمال تحریم‌های ظالمانه و ایجاد مشکلاتی برای کارگاه‌ها و کارخانجات تولید و صنعتی، دولت باید در راستای یاری رساندن به این واحدها، نسبت به تخصیص یارانه و حمایت از این کارگاه‌ها تلاش کند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات