استاندار لرستان:

لرستان خبر: استاندار لرستان گفت: مشکلات موجود بر سر راه تأسیس پتروشیمی کوهدشت برطرف و زمین موردنظر برای احداث این پتروشیمی مشخص شده است که امیدواریم کلنگ این پروژه در هفته آینده به زمین زده شود.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان کوهدشت اظهار داشت: مشکلات موجود بر سر راه تأسیس پتروشیمی کوهدشت برطرف شده و زمین موردنظر برای احداث این پتروشیمی مشخص شده است.

 

وی افزود: زمین موردنظر 80 هکتار بوده که مقرر شده طی هفته آینده قیمت کارشناسی شده آن از سوی کارشناسان رسمی به سرمایه‌گذار اعلام شود.

 

استاندار لرستان عنوان کرد: مالک شرکت پتروشیمی آمادگی خود را از آغاز به کار پتروشیمی پس از الام قیمت کارشناسی زمین، اعلام کرده است.

 

وی ضمن ابراز امیدواری از کلنگ‌زنی این پروژه در هفته آینده، تصریح کرد: این پروژه یکی از صنایع مادر بوده که در صورت اجرایی شدن اشتغال‌زایی فوق‌العاده‌ای را به همراه دارد بنابراین حمایت مسئولان امر از اجرای این پروژه ضروری است.

 

بازوند بیان کرد: با توجه به این‌که پروژه پتروشیمی کوهدست توسط بخش خصوصی و سرمایه‌گذار خصوصی در کوهدشت راه‌اندازی می‌شود، سهام‌دار و نوع سهام آن در اواخر سال 93 مشخص شد.

 

وی با اشاره به مشکلات کارخانه رب انار کوهدشت، خاطر‌نشان کرد: از آنجایی که کارخانه رب انار کوهدشت اشتغال‌زایی و رونق در منطقه را به همراه دارد، بنابراین مشکلات این کارخانه باید به طور ویژه در دستور کار قرار گیرد.

 

استاندار لرستان گفت: محصولات این کارخانه صادراتی است و باید در راستای رفع مشکلات کارخانه به سرمایه‌گذار کارخانه رب انار در منطقه سیاب کوهدشت کمک کرد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات