نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

لرستان خبر: نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: با توجه به این‌که فرهنگ تسهیلات گرفتن جای فرهنگ کار را در جامعه گرفته و نیز در استان لرستان به‌ویژه شهرستان خرم‌آباد فرهنگ کار پایین است، بنابراین باید در راستای بهبود این وضعیت اقدامات بیشتری انجام شود.

به گزارش لرستان خبر، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین سید احمد میرعمادی عصر امروز در دیدار با تشکل‌های کارگری، کارفرمایان، کارگران و تعاون‌گران استان لرستان اظهار داشت: کارگران در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی نقش برجسته‌ای را ایفا کردند.

 

وی ضمن تأکید بر این‌که محکم‌ترین دفاع از نظام توسط کارگران انجام می‌شود، افزود: کارگران هم در زمان طاغوت با اعتصاب‌های کارگری و هم در دوران دفاع مقدس با اهدای بیشترین شهید نسبت به دیگر اقشار جامعه نقش مهمی را در پایداری جمهوری اسلامی ایران داشتند.

 

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: استقلال و خودکفایی امروز کشورمان مرهون خدمات کارگران بوده و کارگران عاملان رشد و توسعه در کشور محسوب می شوند به‌گونه‌ای که توسعه کشور بدون حضور آن‌ها ممکن نیست.

 

وی تصریح کرد: بهترین زندگی، زندگی است که انسان از دست‌رنج خود استفاده کند و این‌که پیامبران و امام ما از قشر کارگر بودند، گواه منزلت و جایگاه کارگری است.

 

میرعمادی ضمن تأکید بر این‌که تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریم‌ها نخستین وظیفه کارگران است، بیان کرد: کارگران عرصه کار و فعالیت را به عرصه پیکار با دشمن تبدیل کنند.

 

وی نهادینه شدن فرهنگ کار را در کشور و استان ضروری دانست و خاطر‌نشان کرد: با توجه به این‌که فرهنگ تسهیلات گرفتن جای فرهنگ کار را در جامعه گرفته و نیز در استان لرستان به‌ویژه شهرستان خرم‌آباد فرهنگ کار پایین است، بنابراین باید در راستای بهبود این وضعیت اقدامات بیشتری انجام شود.

 

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر این‌که توجه به کارگران، چرخه اقتصادی کشور را فعال می‌کند، گفت: باید حقوق کارگران رعایت شده و از استفاده ابزاری از آن‌ها جلوگیری شود و باید سعی کرد تا شرایط برای ایجاد امنیت شغلی کارگران مهیا باشد.

 

وی افزود: باید در راستای ایجاد رابطه صمیمی بین کارگران و کارفرمایان تلاش شود و با وجود جانب‌داری اداره کار از کارگران، احکام مربوط به آن‌ها ضمانت اجرایی ندارد.

 

میرعمادی عنوان کرد: با توجه به این‌که بیشتر کارگران در سختی معیشتی قرار داشته و اکثرا مستأجر هستند بنابراین توجه بیش از پیش مسئولان به این قشر زحمت‌کش ضروری است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات