نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس:

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: بر اساس قانون باید دو درصد از بودجه کشور به مناطق محروم اختصاص یابد که این امر در مورد شهرستان دورود محقق شده و 20 میلیارد تومان به این شهرستان اختصاص یافته است.

به گزارش لرستان خبر، عباس قائدرحمت ظهر امروز در جلسه عشایری شهرستان دورود اظهار داشت: پیشنهادات نیازهای بخش عشایری در حد توان در بدجه سال 94 لحاظ شده است.

 

وی افزود: با توجه به این که برای خدمت رسانی بهینه به مردم باید از هم‌اکنون به فکر بودجه سال بعد باشیم باید برنامه‌هایی بلندمدت از سوی مدیران امور عشایری در لرستان و شهرستان دورود تدوین شود.

 

نمایند مردم دورود و ازنا در مجلس عنوان کرد: با وجود این‌که عشایر لرستان تنها دو درصد از عشایر کشور را شامل می شوند، اما به طور متوسط 20 تا 25 درصد تولیدات جامعه عشایری در کشور توسط عشایر استان لرستان تأمین می‌شود.

 

وی با اشاره به پویایی و فعالیت عشایر لرستان، تصریح کرد: با توجه به این‌که عشایر در شرایط سخت پشتیبان جامعه هستند، بنابراین مسئولان باید امور این قشر از جامعه را مورد اهمیت و توجه قرار دهند.

 

قائدرحمت با اشاره به اختصاص 20 میلیارد تومان اعتبار به شهرستان دورود از محل بودجه مناطق محروم کشور، بیان کرد: بر اساس قانون باید دو درصد از بودجه کشور به مناطق محروم اختصاص یابد که این امر در مورد شهرستان دورود محقق شده است.

 

ماشاءالله نعمتی، فرماندار دورود در این نشست اظهار داشت: با توجه به عدم صحت آمار ارائه شده از تعداد خانواده‌های عشایری شهرستان دورود طبق سرشماری سال 87، در اختصاص اعتبارات و سرانه‌های دولتی به این شهرستان بر اساس آمار جمعیتی اشکال وارد شده است.

 

وی با اشاره به سهم کم‌رنگ جامعه عشایری در برنامه‌ریزی‌ها، افزود: مسئولان بهداشت و درمان شهرستان باید اکیپ‌های پزشکی و درمانی را به مناطق عشایری اعزام کنند، از سویی مسئولان مربوطه باید نسبت به ترمییم و آسفالت راه‌های عشایری و روستایی مناطق راکن‌علیا و سفلی، دره‌چنار، جله و تی اقدام کنند.

 

فرماندار دورود بیان کرد: با توجه به اعتبارات مناسبی که امسال برای شهرستان دوورد در نظر گرفته شده است، مبلغی از این اعتبار برای رفع مشکلات مناطق عشایری اختصاص می‌یابد.

 

وی به خسارت وارده به سایت پرورش ماهی در دورود بر اثر بیماری آبزیان اشاره و تصریح کرد: با توجه به آمار خسارت بالایی که بر اثر بیماری vhsبه مزارع پرورش ماهی دورود وارد شده است باید در جهت برآورد دقیق این خسارت‌ها، برآوردی با دقت و مجدد انجام شود.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات