مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز لرستان:

لرستان خبر: مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز لرستان گفت: تعداد کل پروژه‌های در نظر گرفته شده سال 94 برای این اداره 84 پروژه و در قالب 500 کلاس درس است که برای اجرایی شدن این پروژه‌ها به اعتباری بیش از 73 میلیارد تومان نیاز است.

به گزارش لرستان خبر، محمد چگنی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال سازمان نوسازی و تجهیز مدارس لرستان 152 کلاس درس را در دست اجرا داد.

 

وی با اشاره به این‌که این تعداد کلاس در قالب 40 پروژه آموزشی اجرا می‌شود، افزود: تعداد کل پروژه‌های در نظر گرفته شده سال 94 برای این اداره 84 پروژه و در قالب 500 کلاس درس است که برای اجرایی شدن این پروژه‌ها به اعتباری بیش از 73 میلیارد تومان نیاز است.

 

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس لرستان عنوان کرد: میران کل تعهداتی که خیران مدرسه‌ساز استان لرستان از ابتدای نخستین جشنواره تا شانزدهمین جشنواره که در سال گذشته برگزار شد، اعتباری بیش از 220 میلیارد تومان بوده است.

 

وی تصریح کرد: در این مدت مجمع خیران مدرسه‌ساز لرستان 187 پروژه آموزشی را با تعداد 803 کلاس درس در لرستان تکمیل و تحویل آموزش و پرورش داده‌اند.

 

چگنی با اشاره به 18 پروژه آموزشی، بیان کرد: این پروژه‌ها دارای زیربنایی معادل 10 هزار متر مربع توسط خیران مدرسه‌ساز در حال احداث هستند که به زودی به بهره‌برداری می‌رسند.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که استان لرستان به تعداد پنج هزار کلاس درس نیاز دارد، اعتبارات استانی و ملی اداره نوسازی و تجهیز مدارس استان یک سوم اعتبارات مورد نیاز را دارد و یک سوم دیگر را از محل مشارکت و جشنواره‌های خیران مدرسه‌ساز تأمین می‌کند که اگر مشارکت خیران نباشد، اجرای این پروژه‌ها سالیان طولانی طول می‌کشد.

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات