مدیر جهاد کشاورزی بروجرد:

لرستان خبر: مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: در سال زراعی 93 – 94 در شهرستان بروجرد 10 هزار هکتار گندم دیم کشت شده است.

به گزارش لرستان خبر، رضا امینی ظهر امروز در جلسه هماهنگی و راهکارهای برداشت محصول سال زراعی جاری اظهار داشت: در سال زراعی 93 – 94 در شهرستان بروجرد 10 هزار هکتار گندم دیم کشت شده است.

 

وی افزود: 99 درصد از هفت هزار هکتار سهمیه بروجرد در کشت مکانیزه دیم و از مجموع پنج هزار و 600 هزار هکتار کشت گندم آبی چهار هزار و 200 هکتار سهمیه مکانیزه کشت آبی به صورت 100 درصدی محقق شده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با شااره به این‌که تأمین امنیت غذایی جامعه مهم‌ترین وظیفه جهادکشاورزی است، عنوان کرد: یکی از وظایف اصلی بخش کشاورزی توسعه کشت گندم به عنوان محصولی استراتژیک است.

 

وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته سطح زیرکشت گندم در شهرستان بروجرد به دلایل متعددی روند کاهشی داشته است در حالی که امسال در سال زراعی جاری محموع تعهدات در حوزه گندم محقق شده است.

 

امینی بیان کرد: در همین سال شش هزار و 500 تن کود کشاورزی در بین کشاورزان بروجرد توزیع شده که از این نظر جهاد کشاورزی شهرستان عملکرد موفقی داشته است.

 

وی خاطرنشان کرد: در سال زراعی جاری نسبت به سال گذشته سطح زیرکشت بیمه انواع محصولات کشاورزی روند افزایشی داشته است.

 

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: در سال گذشته شاهد سن‌زدگی بالایی در محصولات کشاورزی شهرستان بودیم که با تدابیر و اقدامات انجام شده در این زمینه سال زراعی جاری سن ردگی کمتری را نسبت به حد استاندارد کشوری داشته است.

 

وی افزود: امسال توزیع بذور اصلاح شده در بین کشاورزان شهرستان با توجه به استقبال آن‌ها از این نوع بذور رشد 50 درصدی داشته است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات