استاندار لرستان:

لرستان خبر: استاندار لرستان گفت: 15 طرح اشتغال‌زایی در شهرستان دلفان با اعتباری بیش از 22 میلیارد تومان به تصویب رسید که اجرای این طرح‌ها نیازمند همکاری بانک‌های عامل است.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه سرمایه‌گذاری و توسعه شهرستان دلفان اظهار داشت: شهرستان دلفان با وجود داشتن کارگاه‌های خانگی بسیار، این کارگاه‌ها توان دریافت تسهیلات بانکی را نداشته و فاقد توجیه اقتصادی هستند.

 

وی با اشاره به جاذبه‌های گردشگردی در شهرستان دلفان، افزود: با توجه به لزوم ایجاد زیرساخت‌های گردشگردی در این شهرستان، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موظف شده تا اعتباراتی را در این زمینه در نظر بگیرد.

 

استاندار لرستان عنوان کرد: با توجه به این‌که در شهرستان دلفان سرمایه‌گذاری دولتی و بخش خصوصی به خوبی انجام نشده است بنابراین با حمایت از این شهرستان باید زمینه  حضور و ترغیب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به این شهرسان فراهم شود.

 

وی به روحیه مشارکت‌پذیری مردم دلفان اشاره و تصریح کرد: با توجه به روحیه مشارکت‌پذیری بالایی که در مردم دلفان در فعالیت‌های اقتصادی وجود دارد، امیدواریم با بهره‌گیری از مشارکت خوب مردم در کارگاه‌های اقتصادی استفاده کافی برده شود.

 

بازوند به مشارکت مردمی در طرح گاوداری پنج هزار رآسی در دلفان اشاره و بیان کرد: 15 طرح اشتغال‌زایی در شهرستان دلفان با اعتباری بیش از 22 میلیارد تومان به تصویب رسید که اجرای این طرح‌ها نیازمند همکاری بانک‌های عامل است.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که این میزان اعتبار جوابگوی نیاز شهرستان نیست بنابراین از محل اعتبارات صندوق ملی اعتباراتی به این شهرستان اختصاص می‌یابد.

 

استاندار لرستان از تصویب 10 میلیارد تومان اعتبار تسهیلات قرض‌الحسنه خبر داد و افزود: این تسهیلات با نرخ چهار درصد به کارگاه‌ها و صنایع دستی پرداخت می‌شود که از این میزان اعتبار هشت میلیارد و 400 میلیون تومان توسط کمیته امداد و مابقی توسط صندوق امید و کارآفرینی پرداخت می‌شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات