مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از تلاش در راستای رفع مشکلات بیمه کارگران ساختمانی در سال جاری خبر داد.

علی آشتاب عصر امروز در افتتاح دو کارگاه در مرکز فنی و حرفه‎ای خواهران بروجرد اظهار داشت: تمرکز فعالیت در حوزه آموزش‌های همراه با تولید در مراکز فنی و حرفه‌ای نقش مؤثری در ایجاد اشتغال دارد.

وی از راه‌اندازی دو کارگاه تولید کفش و قلم‌زنی و ورشو کاری در مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران شهرستان بروجرد خبر داد و افزود: این کارگاه‌ها با برخورداری از حمایت و همکاری‌های سازمان فنی و حرفه‏ای و حمایت مالی صندوق کارآفرینی امید به بهره‌برداری رسیده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: کارگاه تولید کفش با تخصیص تسهیلات 50 میلیون تومانی فعالیت خود را آغاز و زمینه را برای ایجاد اشتغال مستقیم 15 نفر آماده کرده است.

آشتاب از ظرفیت بالای مشارکت بخش خصوصی درزمینهٔ ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای خبر داده و عنوان کرد: از این طریق علاوه بر تقویت فعالان این عرصه، سهم ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم قشر جویای کار فراهم‌شده و فعالیت‌های تولیدی رونق بیشتری می‌یابند.

وی با اشاره به اینکه یکی از نیازهای ضروری استان لرستان ایجاد و تقویت اشتغال است، خاطرنشان کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای در راستای سیاست‌های خود درزمینهٔ تقویت اشتغال و بازار کار حرفه‌های آموزش داده در مراکز خود فعالیت می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود ساماندهی کارگران خصوصی و رفع مشکلات آن‌ها درزمینهٔ بیمه و سایر مطالبات این قشر را ضرورتی مهم در استان لرستان برشمرد.

آشتاب گفت: رایزنی‌هایی با سازمان‌های تأمین اجتماعی و فنی و حرفه‌ای انجام‌شده و کارگران ساختمانی پس از شناسایی و طی مراحل پذیرش از مزایای بیمه بهره‌مند می‌شوند.

وی از تلاش در راستای رفع مشکلات بیمه کارگران ساختمانی در سال جاری و بر اساس اعتبارات اختصاص‌یافته و سهم استان لرستان از آن‌ها خبر داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از تمرکز بخش قابل‌توجهی از صنایع استان لرستان در شهرستان بروجرد خبر داده و اظهار داشت: بر این اساس جمعیت کارگری این شهرستان قابل‌توجه است. منبع: تسنیم

انتهای پیام/ج

 
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات