مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد:

لرستان خبر: مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: با توجه به ورود برخی اقلام خوراکی مانند گوشت منجمد بوفالو، اقلام چینی و برنج هندی، به این محصولات به دلیل نداشتن استانداردهای لازم اجازه پخش داده نشد.

به گزارش لرستان خبر، امیدعلی مسعودی شامگاه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در خرم‌آباد اظهار داشت: ورود کالای قاچاق از برخی کشورها سبب آسیب به صنعت ما می‌شود.

 

وی افزود: با توجه به شرایط موجود و نیز اعمال تحریم‌ها، بهترین راه‌حل برای تبلیغ و فروش کالاهای تولیدکنندگان داخلی، تولید کالای مرغوب و باکیفیت است.

 

مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد عنوان کرد: با وجود این‌که شورای ملی استاندارد، استانداردهای اجباری را وضع می‌کند اما باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم که استانداردهای تشویقی جایگزین استانداردهای اجباری شوند.

 

وی بر خودجوش بودن تولیدکننده در دریافت استاندارد تأکید و تصریح کرد: در صورت وضع استانداردهای تشویقی در این صورت خود تولیدکننده در پی دریافت استانداردهای بین‌المللی تلاش می‌کند و در این شرایط این مردم هستند که نظارت می‌کنند.

 

مسعودی بیان کرد: در زمینه تولید خودروی داخلی، سازمان استاندارد تلاش می‌کند مانند کشورهای پیشرفته 52 استاندارد بین‌المللی را رعایت کند و در این راستا تولیدکنندگان را ملزم به رعایت این مصوبه نموده است.

 

وی بر لزوم تولید بنزین بر اساس استانداردهای بین المللی تأکید و خاطرنشان کرد: مهندسان ایرانی و کارشناسان ملی استاندارد تلاش می‌کنند تا بنزین با معیارهای بین‌المللی در اختیار مصرف کننده قرار بگیرد که در این راستا کنترل ویژه‌ای را بر پالایشگاه‌های تولید سوخت اعمال می‌کنند.

 

مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: با توجه به ورود برخی اقلام خوراکی مانند گوشت منجمد بوفالو، اقلام چینی و برنج هندی، به این محصولات به دلیل نداشتن استانداردهای لازم اجازه پخش داده نشد.

 

وی به نقش رسانه در استانداردسازی محصولات تأکید کرد و افزود: رسانه با توجه به این‌که مخاطب قشر نخبه جامعه هستند بنابراین می‌توانند در فرهنگ‌سازی بهینه در استفاده از محصولات استاندارد در جامعه مهم باشند.

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات