مدیر جهاد کشاورزی بروجرد:

لرستان خبر: مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: پیش‌بینی می‌شود بیش از 40 هزار تن گندم در سال زراعی جاری در بروجرد برداشت شود به این ترتیب پیش‌بینی می‌شود 10 تا 15 هزار تن تولید گندم افزایش یابد.

به گزارش لرستان خبر، رضا امینی عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: با توجه به افزایش تولید گندم در سال جاری دو مرکز خرید گندم به مراکز خرید در بروجرد افزوده شد.

 

وی افزود: این دو مرکز با هدف فروش محصولات کشاورزان در نزدیک‌ترین مکان و رفاه حال آن‌ها و نیز حذف دلالان و واسطه‌ها در خرید و فروش محصولات کشاورزان راه‌اندازی شده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با اشاره برداشت بیش از 40 هزار تن گندم در سال زراعی جاری در بروجرد، عنوان کرد: امسال سطح زیرکشت گندم در شهرستان در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش یافته است و پیش‌بینی می‌شود 10 تا 15 هزار تن تولید گندم افزایش یابد.

 

وی به انجام معاینه فنی کمباین‌های وارد شده به شهرستان اشاره و تصریح کرد: با تجه به این‌که بخشی از محصولات کشاورزی به دلیل فرسوده بودن کمباین‌ها از بین می‌روند بنابراین برای جلوگیری از هدررفت این میزان از محصولات تمامی کمباین‌ها امسال معاینه فنی می‌شوند.

 

امینی بیان کرد: کشاورزان هنگام استفاده از کمباین باید برگه معاینه فنی را از راننده کمباین درخواست کنند و در صورتی که کمباین نقص فنی نداشته باشد این برگه را دریافت می‌کند.

 

وی خاطرنشان کرد: برخی کشاورزان به دلیل بی‌اطلاعی از هدررفت محصولات در استفاده از کمباین‌های فرسوده و نیز برای پرداخت هزینه کمتر اقدام به استفاده از این کمباین‌ها می‌کنند در حالی‌که ضرر این امر متوجه آن‌ها می‌شود.

 

مدیرجهادکشاورزی بروجرد گفت: میزان استفاده کود و سم در محصولات کشاورزی شهرستان بروجرد نسبت به میانگین سایرکشورها پایین است.

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات