با حضور رئیس سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای/

لرستان خبر: ظهر امروز با حضور رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای و جمعی از مسئولان استانی طرح‌های اشتغال‌زای فنی‌و‌حرفه‌ای در خرم آباد افتتاح شد.

به گزارش لرستان خبر، ظهر امروز با حضور رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای و جمعی از مسئولان استانی طرح‌های اشتغال‌زای فنی‌و‌حرفه‌ای در خرم آباد افتتاح شد.

 

سید فخرالدین رحمانی، مدیرکل فنی‌و‌حرفه‌ای لرستان در این مراسم اظهار داشت: با افتتاح مرکز سنجش آموزش و نمایشگاه دستاوردهای ویژه کارگاه‌های دانش‌بنیان زمینه برای اشتغال 18 نفر فراهم شده است.

 

وی افزود: برای راه‌اندازی این مرکز بیش از سه میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

 

مدیرکل فنی‌و‌حرفه‌ای لرستان عنوان کرد: یکی از طرح‌های افتتاح شده امروز، طرح کارگاه‌های اشتغال و بازارمحور upvc و mdfدر مرکز شماره یک خرم‌آباد است که اعتباری بیش از 100 میلیون تومان برای به بهره‌برداری رسیدن آن هزینه شده است.

 

مرکز آموزش جوار کارگاه دانش‌بنیان گیاهان دارویی در شهرک صنعتی شماره دو خرم‌آباد از دیگر طرح‌های افتتاح شده امروز بود.

 

کوروش پرند، رئیس سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای در مراسم افتتاح این مرکز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نبود صنایع تبدیلی و فرآوری محصول، بسته‌بندی و بازاریابی مهم‌ترین مشکل بخش گیاهان دارویی کشور محسوب می‌شود.

 

وی افزود: کشور ما با وجود داشتن گیاهان دارویی بسیار سودآوری ندارد و گاهی به محصولات ضرر وارد می‌شود چراکه در کشور ما امکانات و صنایع تبدیلی این گیاهان وجود ندارد.

 

رئیس سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای عنوان کرد: در راستای آموزش مهارت‌های فنی‌و‌حرفه‌ای به جوانان چهار میلیارد تومان و نیز در زمینه توانمندسازی روستاییان 130 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

 

وی تصریح کرد: در راستای ورود گیاهان دارویی کارگاه دانش‌بنیان خرم‌آباد به بازارهای بین‌المللی باید بسته‌بندی‌ها بهینه‌سازی شوند و این شرکت برای تبلیغ و فروش محصولات خود با بازاریابی شبکه‌ای در کشور مرتبط باشد.

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات