استاندار لرستان:

لرستان خبر: استاندار لرستان گفت: در راستای اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی لرستان ایجاد 5900 فرصت شغلی با اعتباری معادل 91 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه کارگروه سرمایه‌گذاری و اشتغال استان لرستان اظهار داشت: در راستای اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی لرستان ایجاد 5900 فرصت شغلی با اعتباری معادل 91 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

 

وی افزود: از این تعداد چهار هزار و 500 شغل برای مددجویان کمیته امداد و با اعتباری معادل 65 میلیارد تومان و یک هزار و 400 شغل برای مددجویان بهزیستی با اعتباری معادل 26 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

 

استاندار لرستان عنوان کرد: در راستای احقاق این امر باید تلاش شود تا زمینه تحقق 130 درصدی در کمیته امداد و 110 درصدی در بهزیستی فراهم شود.

 

وی ضمن اعلام نارضایتی از عملکرد بانک‌های خصوصی لرستان نسبت به تعهدات خود، تصریح کرد: با توجه به عدم تحقق تعهدات از سوی تمامی بانک‌های خصوصی لرستان از معاون برنامه‌ریزی استانداری لرستان می‌خواهیم که نارضایتی ما از این بانک‌ها را به بان مرکزی اعلام کنند تا در جهت تعطیلی آن‌ها اقدام شود.

 

بازوند بیان کرد: بانک‌های عامل باید در راستای اشتغال‌زایی در استان تلاش کنند در غیر این صورت مدیران عامل این بانک‌ها جابه‌جا و یا بانک‌هایی که کارایی برای استان ندارند با پیگیری از طریق بانک مرکزی تعطیل شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: مدیران اجرایی و فرمانداران شهرستان‌ها باید تلاش کنند تا تسهیلات 65 میلیارد تومانی کمیته امداد به طور 100 درصدی تحقق یابد.

 

استاندار لرستان با اشاره به عملکرد خوب کمیته امداد لرستان، گفت: با توجه به عملکرد خوب کمیته امداد لرستان در سال گذشته، استان لرستان در زمینه اشتغال و سرمایه‌گذاری در رتبه 11 کشوری قرار گرفت.

 

وی افزود: با توجه به این‌که مشکل اصلی در استان ما اشتغال و تولید است بنابراین بانک‌های خصوصی سپرده‌های مردم را جای خود خرج کنند.

 

انتهای پیام/پ

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات