لرستان خبر گزارش می‌دهد؛

استان لرستان با وجود بهره مندی از ظرفیت های طبیعی فراوان، استعدادهاوقابلیت های قابل توجه در بخش های کشاورزی، گردشگری و صنعت با مشکلات فراوانی از جمله نیمه کاره ماندن پروژه های صنعتی، تعطیلی کارخانه ها روبه رو است.

به گزارش لرستان خبر، صنعت را می توان یکی از کلیدی ترین زیرساخت های توسعه هر کشوری دانست چراکه به عقیده صاحب نظران مشکل گشای غول بزرگ بیکاری توجه به این مقوله است.

 

صنعتگران گره گشای معضل بیکاری را حمایت از واحدهای صنعتی و جلوگیری از تعطیل شدن این واحدها می دانند اما با همه اینها صنعت لرستان با مشکل رکود مواجه است واکثر واحدهای صنعتی و تولیدی به خاطر مشکلاتی که دارند تعطیل می شوند.

 

استان لرستان با وجود بهره مندی از ظرفیت های طبیعی فراوان، استعدادهاوقابلیت های قابل توجه در بخش های کشاورزی، گردشگری و صنعت با مشکلات فراوانی از جمله نیمه کاره ماندن پروژه های صنعتی، تعطیلی کارخانه ها روبه رو است.

 

استانی که به رغم داشتن ظرفیت های متعدد در زمینه های گوناگون  سال ها است که مورد بی توجهی مسئولان قرار گرفته و گواه این مدعا وعده ها و پروژه های عملی نشده و به ثمر نرسیده است که آمار بالای بیکاری جوانان تحصیل کرده و با استعداد آن، این سرزمین را به قهرمان بیکاری کشور تبدیل کرده است و اگر بگوییم که این استان در زمینه های گوناگون به دلیل عدم توسعه زیرساختی در اغمای کامل به سر می برد سخنی به گزاف نگفته ایم.

 

 لرستان به سبب سال ها بی مهری و بی توجهی  دچار آسیب‎ها و عقب‌ماندگی‎هایی در همه زمینه ها شده است؛نرخ بالای بیکاری لرستان و کمبودهای استان در حوزه های مختلف اقتصادی و زیربنایی ناشی از ضعف های مدیریتی سالیان گذشته بوده است.

 

آن چه که بسیار آزار دهنده بوده و جای تأسف دارد این است که دولت ها برای حل بحران اقتصادی استان های محروم و کم برخوردار خصوصاً استان لرستان فقط شعار داده اند و عملاً اقدام مثبت و در خور شأن مردم این استان انجام نداده اند و در تخصیص بودجه های عمرانی به این مناطق نگاه عادلانه ای نداشته اند؛ استان محروم لرستان در تقسیم اعتبارات و تخصیص بودجه های دولتی در طول سالیان همواره محروم بوده است.

 

 این استان سابقه خوبی در کلنگ زنی ندارد چه بسیار کلنگ ها به زمین زده شد و به حال خود رها شدند بدون آن که  هیچ گونه ثمره و کار مفیدی در پی داشته باشند.

 

و چه بسیار مصوباتی که تصویب شد اما به مرحله اجرا نرسید؛ چه بسیار پروژه هایی که نیمه کاره تعطیل شد.

 

 لرستان از نظر زیرساخت‏های توسعه پیشرفت در محرومیتی ریشه ای قرار دارد که رفع این محرومیت ها نیازمند توجه جدی دولتمردان و مسئولان استانی است و بایستی در این زمینه زیرساخت‏های لازم فراهم شود؛ کارخانه‏ ها و پروژه‏ های تعطیل و نیمه‌ کاره دوباره اجرایی شود. منبع: خبرافلاک

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • احمدی نیا

    سلام .این نکات را به گوش استاندار برسانید که به جای مصاحبه و وعده دادن فکری به حال لرستان کند

نظرات