رئیس اداره استاندارد بروجرد:

لرستان خبر: رئیس اداره استاندارد بروجرد گفت: در سه ماه نخست امسال 164 مورد بازرسی از واحدهای تولیدی و بازار شهرستان انجام شده است.

به گزارش لرستان خبر، عنایت شرفی ظهر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان بروجرد اظهار داشت: در سه ماه نخست امسال 164 مورد بازرسی از واحدهای تولیدی و بازار شهرستان انجام شده است.

 

وی با اشاره به افزایش 133 درصدی صدور پروانه استاندارد در بروجرد، افزود: در سه ماهه نخست امسال هفت فقره پروانه کاربرد استاندارد در بروجرد صادر شده در حالی‌که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته سه فقره بوده است.

 

رئیس اداره استاندارد بروجرد به آمار 28 فقره‌ای تعداد ابطال، تمدید و صدور پروانه کاربرد استاندارد اشاره و عنوان کرد: بر این اساس هفت مورد مربوط به صدور اولیه، 9 مورد مربوط به تمدید، هشت و چهار مورد به ترتیب مربوط به تعلیق و ابطال این پروانه در شهرستان بوده است.

 

وی از 462 مورد نمونه‌برداری از واحدهای تولیدی وبازار این شهرستان خبرداد و تصریح کرد: مقرر شده است که ظرف مدت چهار سال آینده هفت هزار فرآورده در کشور پس از شناسایی، استاندارد اجباری دریافت کنند.

 

شرفی به تشویقی بودن استاندارد و یا عدم تدوین استاندارد برای برخی فرآورده‌ها اشاره و بیان کرد: از این تعداد تاکنون دو هزار و 600 فرآورده دارای استانداری اجباری شده‌اند.

 

انتهای پیام/پ

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات