مدیر جهاد کشاورزی بروجرد:

لرستان خبر: مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: در سال زرعی جاری 12 هزار هکتار از زمین‌های زیرکشت شهرستان بروجرد به محصول جو اختصاص یافت.

به گزارش لرستان خبر، رضا امینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: در سال زرعی جاری 12 هزار هکتار از زمین‌های زیرکشت شهرستان بروجرد به محصول جو اختصاص یافت.

 

وی افزود: امسال در راستای جلوگیری از متضرر شدن کشاورزان و تنظیم بازار و نیز برای خرید محصول به قیمت تضمینی سه مرکز خرید جو در شهرستان بروجرد فعال شده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد از کاهش قیمت جو در سال جاری خبرداد و عنوان کرد: کار برداشت جو در شهرستان از 20 روز گذشته آغز شده و برداشت ادامه دارد.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر قیمت جو در بازار آزاد 860 تا 870 تومان است در حالی که در این سه مرکز با قیمت 920 تومان به ازای هر کیلوگرم جو از کشاورزان خریداری می‌شود.

 

امینی به اختلاف قیمتی 40 تا 50 تومانی به ازای هر کیلوگرم جو در بازار آزاد و قیمت دولتی اشاره و بیان کرد: در حال حاضر دو هزار و 200 تن جو با قیمت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

 

وی از برداشت 15 هزار تنی محصول جو تا پایان فصل برداشت از مزارع بروجرد خبرداد و خاطرنشان کرد: این مراکز خرید با هدف جلوگیری از کاهش قیمت در خرید محصول جو فعال شده‌اند و از سوی دیگر در کوتاه‌مدت بهای خرید جو را به کشاورزان پرداخت می‌کنند.

 

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با ابراز خرسندی از کیفیت قابل قبول مزارع گندم و جو در بروجرد، گفت: کیفیت محصولات جو و گندم در سال زراعی جاری نسبت به سال زراعی گذشته کیفیت مطلوب‌تری دارند.

 

وی افزود: اقدامات ترویجی، آموزشی و به‌زارعی که امسال در شهرستان انجام شده در دستیابی به ابن نتایج و کیفیت مؤثر بوده است.

 

انتهای پیام/پ

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات