یکی از اتهامات بابک زنجانی، اخلال در نظام اقتصادی است؛ اتهامی که اگر در حد افساد فی‌الارض باشد می‌تواند بابک زنجانی را به سرنوشت مه آفرید دچار کند اما وکیل زنجانی می‌گوید: باید دید این اخلال به قصد ضربه زدن به نظام بوده یا خیر؟.

رسول کوهپایه‌زاده اصفهانی  با اشاره به ارسال پرونده موکلش به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، گفت: در عین حال که پرونده به دادگاه رفته، دادستانی تهران نیز مشغول ارزیابی اموال موکل است تا قسمتی از اموال موجود را به شرکت نفت به عنوان طلبکار وی مسترد کند و حقوق بیت المال از این حیث استیفا شود.

وی در پاسخ به این سئوال که ارزیابی اموال در چه مرحله‌ای قرار داد؟ گفت: قرار بر این شده که اموال را هیئت کارشناسی بررسی کند و هر آنچه نظر هیئت کارشناسی باشد انجام می‌شود. اعضای هیات شامل یک نفر منتخب موکل، یک نفر منتخب وزارت نفت و یک نفر نیز منتخب دادستانی تهران است که اموال را ارزیابی می‌کنند و این اموال به عنوان بخشی از طلب شرکت نفت منتقل می‌شود. قسمتی از ارزیابی‌ها تمام شده و قسمتی نیز در حال رسیدگی مجدد است.

کوهپایه‌زاده اصفهانی درباره اتهامات موکلش نیز گفت: هنوز کیفرخواست را مطلعه نکردم اما مهم‌ترین عنوان اتهامی، اخلال در نظام اقتصادی کشور است.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا امکان دارد سرنوشتی همچون سرنوشت مه‌آفرید امیر خسروی متهم اصلی پرونده فساد کلان بانکی در انتظار بابک زنجانی باشد یا خیر افزود: باید دید اخلال در نظام اقتصادی به قصد ضربه زدن به نظام بوده یا خیر که تشخیص این مسئله با دادگاه است اما یقینا این قصد وجود نداشته است.

وکیل بابک زنجانی در پاسخ به این سئوال که آیا وکلای دیگری نیز در این پرونده حضور دارند یا خیر؟ اضافه کرد: فعلا من اعلام وکالت کردم اما ممکن است به صلاح‌دید موکل وکلای دیگری نیز اعلام حضور کنند زیرا پرونده کیفری است و موکل می تواند سه وکیل را معرفی کند. از مرحله دادسرا در این پرونده اعلام وکالت کردم.

 

منبع تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات