فرماندار بروجرد:

لرستان خبر: فرماندار ویژه بروجرد گفت: الگوی کشت جهاد کشاورزی برای کشت محصولات توسط کشاورزان اجرا شود.

به گزارش لرستان خبر، مسلم پورقاسمیان صبح امروز در نشست حفاظت از منابع آب شهرستان بروجرد که در فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: منابع آبی شهرستان بروجرد در اثر اجاره دادن زمین به کشاورزان غیربومی متحمل خساراتی شدند که جبران آن‌ها ممکن نیست.

 

وی بر لزوم اجرای الگوی کشت جهاد کشاورزی برای کشت محصولات توسط کشاورزان تأکید کرد و افزود: کشاورزان بومی و نیز مالکان زمین‌های کشتورزی باید در راستای پیشگیری از هدررفت آب آموزش‌های لازم را ببینند.

 

فرماندار ویژه بروجرد بر لزوم همکاری تمامی دستگاه‌های مرتبط در این زمینه تأکید و عنوان کرد: در سال زراعی آینده از کشت محصولاتی که نیاز به آب فراوان دارند و آبدوست هستند، جلوگیری می‌شود.

 

وی تصریح کرد: در راستای برخورد جدی با استفاده‌کنندگان غیرمجاز از منابع آبی شهرستان باید جهاد کشاورزی، امور آب و برق و اداره منابع طبیعی شهرستان همکاری لازم را داشته باشند.

 

پورقاسمیان بیان کرد: در شرایط فعلی که قنات‌ها و منابع زیرزمینی شهرستان در حال خشک شدن هستند و این شهرستان را با بحران کم‌آبی مواجه کرده است، ضروری است تدابیر لازم برای اعمال مدیریتی صحیح به‌کار گرفته شود.

 

انتهای پیام/پ

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات