نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس تأکید کرد

لرستان خبر: نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس گفت: باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از کشت بیش از حد مجاز از اراضی کشاورزی اندیشیده شود.

به گزارش لرستان خبر، بهرام بیرانوند ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات کشت محصولات آب‏‌دوست و مصارف منابع آب زیرزمینی این شهرستان اظهار داشت: باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از کشت بیش از حد مجاز از اراضی کشاورزی اندیشیده شود.

 

وی بر لزوم نظارت بیشتر دستگاه‌ها برای جلوگیری از برداشت بی‌رویه از منابع آبی تأکید کرد و افزود: یکی از فعالیت‌های پیشگیانه مسئولان جلوگیری از استفاده بی‌رویه از آب چاه‌ها و آب‌های سطحی است چراکه این برداشت بی‌رویه از چاه‌ها کشور را دچار مشکلاتی کرده است.

 

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس عنوان کرد: باید الگوی صحیح مربوط به کشت در اراضی محدوه چاه‌ها اجرایی شود.

 

وی تصریح کرد: کشاورزان تنها می‌توانند در محدوده مشخصی از اراضی  که مجوز آبیاری داده شده، فعالیت کنند و از سویی نیز افرادی که با لوله‌گذاری در مسیر رودخانه اقدام به فروش آب به کشاورزن و باغداران می‌کنند، برخورد قانونی اعمال می‌شود.

 

بیرانوند بیان کرد: مسئولان امر باید با کشاورزان غیربومی که اقدام به کشت محصولات آب دوست در اراضی این شهرستان می‌کنند، برخوردی جدی و توجهی بیش از پیش داشته باشند.

 

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های پیش درختانی در محدوده اراضی منابع طبیعی کشت شده‌اند کع باید تمهیداتی برای آن ها اندیشیده شود و از سویی از ادامه کشت این درختان در این اراضی جلوگیری به عمل آید.

 

مصطفی جعفری، دادستان بروجرد در این نشست اظهار داشت: مجوز لازم برای جمع‌آوری لوله‌گذاری‌های غیرقانونی در حریم رودخانه‌ها صادر شده است.

 

وی بر لزوم تشکیل جلساتی برای جلوگیری از ورود کشاورزان غیربومی پیش از کشت محصول تأکید کرد و افزود: باید برخورد قانونی جدی با متخلفان بومی و نیز کشاورزان غیربومی انجام شود.

 

دادستان بروجرد نصب کنتور هوشمند بر روی چاه‌ها را راهی برای جلوگیری از برداشت بی‌رویه دانست و عنوان کرد: در شهرستان بروجرد از 30 چاه برداشت آب انجام می‌شود که برای تجهیز آن‌ها به کنتور هوشمند 100 میلیون تومان اعتبار نیاز است.

 

وی بر لزوم اطلاع‌رسانی به کشاورزان بومی در جهت عدم واگذاری اراضی خود به کشاورزان غیربومی تأکید و تصریح کرد: مسئولان می‌توانند با استفاده از کمک وکلا با کشاورزان متخلف برخورد کنند.

 

انتهای پیام/پ

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات