رئیس کل دادگستری لرستان:

لرستان خبر: رئیس کل دادگستری لرستان گفت: امروزه کشور ما دچار مشکلاتی در اقتصاد شده و فرصت‌هایی طلایی را از دست داده‌ایم که این وضعیت ناشی از دیدگاه‌های اشتباه درباره سرمایه‌گذاری در اوایل انقلاب بوده است.

به گزارش لرستان خبر، جعفر بدری ظهر امروز در جلسه حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری استان لرستان در خرم‌آباد اظهار داشت: هر جا که فقر و بیکاری آمار بالاتری داشته باشد، ارتکاب جرم در آن منطقه افزایش می‌یابد.

 

وی افزود: در برخی شهرستان‌های لرستان آمار بیکاری به 43 درصد رسیده و این در حالی است که در زمان جنگ تحمیلی استان لرستان، از جمله استان‌های پشتیبان محسوب می‌شد و همزمان با این دوران در استان‌های دیگر شاهد شکل‌گیری سرمایه‌گذاری بودیم.

 

رئیس کل دادگستری لرستان بر ایجاد شرایط برای سرمایه‌گذاری در استان توسط کمیته حمایت قضایی اشاره و عنوان کرد: لرستان با وجود داشتن ظرفیت‌های فراوان انسانی و طبیعی، به‌خوبی از این ظرفیت‌ها استفاده نشده و در جهت رهایی از وضعیت فقر و بیکاری در استان باید شرایط برای فعالیت سالم فراهم شود.

 

وی جایگاه اقتصاد را در کشور نامشخص برشمرد و تصریح کرد: در کشور ما اقتصاد ثبات ندارد و با توجه به این‌که سرمایه‌گذاران به دنبال کسب سودآوری هستند، بنابراین ضروری است در راستای جذب و ایجاد سرمایه در کشور از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی حمایت شود و دستگاه قضایی نیز امنیت بازار محصولات را تأمین کند.

 

بدری سرمایه‌گذاری در شرایط فعلی کشور را نوعی جهاد برشمرد و بیان کرد: امروزه کشور ما دچار مشکلاتی در اقتصاد شده و فرصت‌هایی طلایی را از دست داده‌ایم که این وضعیت ناشی از دیدگاه‌های اشتباه درباره سرمایه‌گذاری در اوایل انقلاب بوده است.

 

وی فعالیت‌های تولیدی را تنها راه‌حل نجات از فقر و بیکاری در لرستان خواند و خاطرنشان کرد: تلاش‌ها در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی در استان لرستان انجام می‌شود.

 

انتهای پیام/پ

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات