وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

لرستان خبر: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: 110 میلیارد تومان در بخش ICT در طی 10 ماه گذشته در لرستان سرمایه‌گذاری شده که همچنان روند این اقدام ادامه دارد.

به گزارش لرستان خبر، محمود واعظی ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان لرستان اظهار داشت: استان لرستان با وجود خشکسالی‌های اخیر بعد از استان‌های ساحلی، سومین استان کشور محسوب می‌شود.

 

وی به اهمیت استان لرستان برای دولت یازدهم اشاره کرد و افزود: اهمیت استان لرستان را به دلیلی داشتن موقعیت ویژه جغرافیایی نمی‌توان در اجرای پروژه‌های ملی نادیده گرفت.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استان لرستان را در تقدیم شهدای جنگ تحمیلی نسبت به میانگین کشوری پیش‌رو دانست و عنوان کرد: دولت یازدهم با وجود محدودیت‌هایی که وجود دارد و نیز بی‌مهری‌هایی که در گذشته به استان لرستان شده است، توجه ویژه‌ای را نسبت به استان لرستان دارد و در دو سال گذشته اقدامات خوبی برای این استان انجام شده است.

 

وی از استان لرستان به عنوان استانی پراهمیت برای وزارت ارتباطات نام برد و تصریح کرد: 110 میلیارد تومان در بخش ICT در طی 10 ماه گذشته در لرستان سرمایه‌گذاری شده که همچنان روند این اقدام ادامه دارد.

 

واعظی به تلاش برای ایجاد دولت الکترونیک اشاره و بیان کرد: با توجه به این‌که محدودیتی در سرعت اینترنت نداریم، شرکت‌های سرویس‌دهنده می‌توانند از هر پهنای باندی بهره‌مند شوند اما باید به خدمات‌دهی به مشترکان بر اساس قراردادهای منعقد شده، انجام شود.

 

وی به برخورداری 553 روستا از اینترنت خبرداد و خاطرنشان کرد: امسال تلاش می‌شود تا 755 روستا از خدمات اینترنت بهره‌مند شوند و تا پایان سال تمام روستاهای بالای پنج خانوار به خدمات تلفن مجهز شوند.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تدوین برنامه ششم را بر اساس حرکت به سمت توسعه و پیشرفت کشور عنوان کرد و گفت: با وجود این‌که رمز موفقیت و پیشرفت در تحقق شعار سال است بنابراین قوای سه‌گانه تلاش می‌کند تا این شعار را در عمل تحقق بخشد.

 

وی به موفقیت در مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و افزود: موفقیت به دست آمده در مذاکرات متعلق به همه مردم و مقام معظم رهبری است و باید این توافق بزرگ سبب افزایش انسجام داخلی شود.

 

واعظی به تلاش برای توسعه کشور تأکید و عنوان کرد: در این توفق حاصله خطوط قرمز نظام حفظ شد و با این توافق تمامی تحریم‌های نفتی، اقتصادی و بانکی در روز مقرر برداشته می‌شود و باید منتظر یک تحول در کشور باشیم.

 

انتهای پیام/پ

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات