استاندار لرستان:

لرستان خبر: استاندار لرستان گفت: در نظر داریم امسال " هفته لرستان" را در تهران برگزار کنیم که به عنوان جشنواره فرهنگی اقتصادی و یا هفته فرهنگی اقتصادی لرستان مطرح می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه ستاد هماهنگی فرهنگی لرستان در خرم‌آباد، اظهار داشت: برگزاری  نمایشگاهی از ظرفیت‌ها و تولیدات لرستان برای بازدید مردم درگیر استان‌ها پراهمیت است تا آن‌ها با شرایط و موقعیت استان لرستان آشنایی بیشتری پیدا کنند.

 

وی افزود: در نظر داریم امسال " هفته لرستان" را در تهران برگزار کنیم که به عنوان جشنواره فرهنگی اقتصادی و یا هفته فرهنگی اقتصادی لرستان مطرح می‌شود.

 

استاندار لرستان عنوان کرد: در راستای برگزای هفته لرستان در تهران باید دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی ورود داشته باشد تا شاهد برپایی نمایشگاهی از ظرفیت‌های لرستان باشیم.

 

وی با اشاره به موضوعیت مباحث فرهنگی و ظرفیت‌های اقتصدی لرستان در این هفته، تصریح کرد: باید در این هفته حداقل چهار همایش بزرگ با موضوع‌های فرصت‌های سرمایه‌گذاری لرستان، گردشگری، کشاورزی و علمی و فناوری لرستان برگزار شود.

 

بازوند بیان کرد: با توجه به این‌که این همایش‌ها رویکرد اقتصادی برای لرستان دارد بنابراین در راستای برگزاری بهتر این همایش‌ها باید متولی مشخص و رایزنی‌های لازم انجام شود.

 

وی با اشاره به نمایش موسیقی و آثار غنی لرستان در حاشیه این نمایشگاه، خاطرنشان کرد: ستاد هماهنگی فرهنگی لرستان پیشنهادات خود را در زمینه مکان، زمان و نوع همایش‌های اجرایی بیان کنند.

 

استاندار لرستان به نقش رسانه و صداوسیما در پوشش این برنامه‌ها اساس دانست و گفت: با توجه به این‌که استان لرستان در زمینه فرهنگ خود به زیرساخت‌های ذهنی نیازمند است بنابراین این برنامه‌ها در راستای تأمین این زیرساخت‌ها برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/پ

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات