استاندار لرستان:

لرستان خبر: استاندار لرستان گفت: اعتبار پروژه‌های ملی به طور میانگین در بودجه امسال 40 درصد در کشور و 52 درصد در لرستان دارای رشد بوده است.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه ستاد پیگیری پروژه‌های ملی استان لرستان اظهار داشت: امسال تعداد پروژه‌های ملی استانی‌شده در لرستان 36 پروژه است.

 

وی افزود: اعتبارات اختصاص یافته به این طرح‌ها نسبت به میانگین کشوری 12 درصد افزایش یافته است به طوری که میانگین رشد اعتباری این طرح‌ها در کشور 52 درصد و میانگین رشد آن‌ها در لرستان 64 درصد بوده است.

 

استاندار لرستان عنوان کرد: اعتبار پروژه‌های ملی به طور میانگین در بودجه امسال 40 درصد در کشور و 52 درصد در لرستان دارای رشد بوده است.

 

وی بر لزوم پیگیری مستمر مدیران دستگاه‌های اجرایی در جذب اعتبارات متفرقه و شناور تأکید و تصریح کرد: اعتبارات 33 طرح ملی در لرستان افزایش داشته، به گونه‌ای که بیشترین میزان افزایش رشد اعتباری در استان را شرکت آب منطقه‌ای به خود اختصاص داده است.

 

بازوند پیگیری جذب اعتبارات ملی را از شاخصه‌های ارزیابی مدیران در لرستان برشمرد و بیان کرد: با وجود این‌که میانگین مدت اجرای پروژه‌های ملی براساس استاندارد جهانی حدود شش سال است اما براساس آمار میانگین مدت اجرای پروژه‌های ملی در سال 92 در کشور 15 سال عنوان شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: 50 هزار میلیارد تومان از بودجه عمومی کشور به اعتبارات عمومی اختصاص می‌یابد که در این زمینه تنها پنج هزار میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد.

 

استاندار لرستان گفت: با توجه به تخصیص 90 درصدی اعتبارات عمرانی به وزارتخانه‌ها و تخصیص تنها 10 درصدی به استان‌ها یک نقص بوده که باید رفع شود.

 

وی افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید با قوانین و لوایح آشنایی کامل داشته باشند چراکه پیگیری در راستای جذب اعتبارات نیازمند تسلط مدیران بر قوانین اعتباری و مالی است.

 

انتهای پیام/پ

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات