معاون فرماندار بروجرد:

لرستان خبر: معاون عمرانی فرماندار بروجرد گفت: در آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای باید از تربیت افراد برای ورود به بازار کسب و کار پا را فراتر نهاده و توانایی درک و داوری و اظهار وجود و نیز سازگاری با محیط‌های گوناگون را در آموزش گیرندگان تقویت شود.

به گزارش لرستان خبر، محمد کیانی عصر امروز در آئین تودیع و معارفه رئیس مرکز فنی‌و‌حرفه‌ای امام علی (ع) این شهرستان اظهار داشت: آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای از مهم‌ترین زمینه‌های شکوفایی مهارت‌ها در کشور است که متأسفانه اغلب با کم توجهی از کنار آن عبور می‌شود.

 

وی با اشاره به ضرورت جامعه در پرداختن به آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای، افزود: آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای با رفاه انسان درگیر است به گونه‌ای که اگر قرار باشد در راستای رفاه شهروندان گام برداریم لازمه آن حرکت در راستای آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای دنیا و بازنگری در این گونه آموزش‌ها در کشور است.

 

معاون عمرانی فرماندار بروجرد با بیان این‌که توده عظیمی از شهروندان از آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای به صورت رایگان یا نیمه رایگان بهره‌مند می‌شوند، عنوان کرد: این آموزش‌ها تأثیر به‌سزایی در کاهش فاصله طبقاتی و افزایش توان تولیدی داشته و با ایجاد اشتغال سهمی عجین شده دارد.

 

وی به تأثیر آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای در رونق اشتغال اشاره و بیان کرد: این آموزش‌ها در رفع معضل بیکاری و حمایت از تولیدات داخلی به دلیل این‌که محور آموزش‌های داخلی است، نقشی تعیین کننده دارد.

 

کیانی تصریح کرد: توسعه و ترویج آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای همچنین می‌تواند از اشاعه مشاغل کاذب جلوگیری کرده و به دلیل ارتباط با کار مولد نقشی تعیین کننده در کاهش واسطه‌گری‌ها و کمرنگ کردن دلالی‌ها در این حوزه داشته باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: با بهره‌گیری از بستر آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای می‌توان ارزش‌های فرهنگی در جامعه را ارتقاء بخشید و با اشتغال گروه کثیری از دانش‌آموختگان به مهارت‌های فنی‌و‌حرفه‌ای هویت فرهنگی و شخصیتی را به آن‌ها بازگرداند.

 

معاون عمرانی فرماندار بروجرد کاهش جرایم در جامعه را وابسته به آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای دانست و افزود: هنگامی که شمار زیادی از افراد جویای کار مشغول به کار شدند، ارزش‌های جامعه هویت یافته که این خود تأثیر چشمگیری در کاهش جرایم و بزهکاری دارد.

 

وی با تأکید بر ضرورت توجه به محتوای فرهنگی در آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای، اظهار داشت: در آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای باید از تربیت افراد برای ورود به بازار کسب و کار پا را فراتر نهاده و توانایی درک و داوری و اظهار وجود و نیز سازگاری با محیط‌های گوناگون را در آموزش گیرندگان تقویت شود.

 

کیانی بیان کرد: میان آموزش‌های اشتغال‌محور در استان فاصله وجود دارد که این فاصله آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای را از محور اهداف خود دور کرده است.

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات