رئیس شرکت آب و فاضلاب بروجرد:

لرستان خبر: رئیس شرکت آب و فاضلاب بروجرد گفت: اشتراک‌های غیرمجاز در شهرستان بروجرد شناسایی و جمع‌آوری می‌شوند.

به گزارش لرستان خبر، حبیب‌الله حدادی، در این نشست ظهر امروز در جلسه بررسی منابع و چالشهای آبی شهرستان بروجرد اظهار داشت: اشتراک‌های غیرمجاز در شهرستان بروجرد شناسایی و جمع‌آوری می‌شوند.

 

وی از بازرسی کنتورهای آب منازل در بروجرد خبرداد و افزود: با بخش خصوصی قراردادی منعقد شده که به واسطه آن بخش خصوصی به منظور شناسایی و جمع‌آوری کنتورهای غیرمجاز آب اجازه ورود به منازل را دارند.

 

رئیس شرکت آب و فاضلاب بروجرد با اشاره به این‌که پیش‌بینی می‌شود پنج هزار اشتراک در بروجرد غیرمجاز باشند، گفت: در حال حاضر 100 هزار مشرک برای شرکت آب و فاضلاب به ثبت رسیده که بخشی از این مشترکان دارای اشتراک غیرمجاز هستند.

 

وی بیان کرد: برای مشترکان با کنتور غیرمجاز بر اساس قدمت ملک، آب‌بها تعیین شده و خسارت به شبکه آب از سوی آن‌ها دریافت می‌شود.

 

حدادی تصریح کرد: مشترکان با بیش از 500 هزار تومان بدهی اخطار دریافت می‌کنند و در صورت عدم تمکین آب آن‌ها قطع می‌شود این در حالی است که این شرکت تاکنون دو میلیارد تومان از مشترکان خود طلب دارد.

 

غلامحسین بنادری، رئیس آب منطقه‌ای بروجرد در این نشست اظهار داشت: با وجود خشکسالی‌های اخیر شهرستان بروجرد که یکی از دشت‌های پرآب کشور محسوب می‌شد، دچار مشکل در تخصیص منابع آبی شده است.

 

وی با اشاره به این‌که سالانه 280 میلیون مترمکعب از منابع آبی بروجرد برداشت می‌شود،‌ افزود: این شهرستان دو هزار و 994 منبع آبی دارد که یک هزار و 34 حلقه چاه از جمله این منابع است.

 

رئیس آب منطقه‌ای بروجرد عنوان کرد: از این تعداد حلقه چاه 900 حلقه در کشاورزی و 134 حلقه چاه در صنعت مورد استفاد قرار می‌گیرد که در کل سالانه 308 میلیون مترمکعب آب از سطح چاه‌های بروجرد برداشت می‌شود.

 

وی تصریح کرد: بروجرد با وجود داشتن یک هزار و 200 دهنه چشمه و 740 حلقه قنات دارای چهار رودخانه دائمی نظیر گلرود و آبسرده به عنوان منابع سطحی است که به طور عمده در کشاورزی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

 

بنادری بر لزوم جلوگیری از کشت محصولات آبدوست تأکید و بیان کرد: کشاورزان باید با رعایت الگوهای کشت و جایگزین مودن روش‌های مدرن آبیاری به جای روش‌های سنتی در جلوگیری از کاهش سطح آب چاه‌ها و سفره‌های آب زیرزمینی همکاری کنند.

 

انتهای پیام/پ

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات