همزمان با سومین روز هفته دولت/

لرستان خبر: شامگاه چهارشنبه و همزمان با سومین روز از هفته دولت دو کارخانه خمیر کاغذ و خوراک دام، طیور و آبزیان در بروجرد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش لرستان خبر، شامگاه چهارشنبه و همزمان با سومین روز از هفته دولت دو کارخانه خمیر کاغذ و خوراک دام، طیور و آبزیان در بروجرد به بهره‌برداری رسید.

 

رضا امینی، مدیر جهاد کشاورزی بروجرد در این مراسم اظهار داشت: همزمان با هفته دولت هشت پروژه در بروجرد افتتاح می‌شود که از این تعداد چهار پروژه عمرانی و چهار پروژه دیگر تولیدی هستند.

 

وی افزود: در راستای اجرای پروژه خمیر کاغذ دو میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار تخصیص داده شده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد عنوان کرد: در این سرمایه‌گذاری یک میلیارد و 250 میلیون تومان سهم متقاضی بوده و یک میلیارد و 250 میلیون تومان تسهیلات دولتی تخصیص داده شده است.

 

وی با اشاره به این‌که این کارخانه ضایعات بخش کشاورزی را به خمیر کاغذ تبدیل می‌کند، بیان کرد: محصول تولیدی این کارخانه در کشور استفاده می‌شود.

 

امینی ظرفیت این کارخانه را تولید پنج هزار تن خمیرکاغذ در سال برشمرد و تصریح کرد: با بهره‌برداری از این کارخانه برای 25 نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی شده است.

 

وی به کارخانه خوراک دام وطیور اشاره و خاطرنشان کرد: شش میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این پروژه تخصیص داده شده که یک میلیارد و 200 میلین تومان از آن تسهیلات بانکی است.

 

مدیر جهاد کشاورزی ظرفیت تولیدی این کارخانه را 24 هزار تن عنوان کرد و گفت: محصولات این کارخانه شامل سویا، ذرت، پروتئین، افزودنیها، مکملهای غذایی و پودر ماهی هستند که علاوه بر بروجرد می‌تواند نیاز دیگر استان‌ها را نیز برآورده کند.

 

وی افزود: با بهره‌برداری از این پروژه برای 10 نفر به صورت مستقیم و 20 نفر دیگر به صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی شده است.

 

انتهای پیام/پ

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات