معاون رئیس جمهور در الشتر:

لرستان خبر: معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: با بررسی‌های کارشناسی که در این زمینه انجام شد، در راستای کاهش آسیب‌رسانی به محیط‌زیست مقرر شد سد معشوره کوهدشت با ظرفیت آب‌گیری محدودتر و مخزن کوچکتر احداث شود.

به گزارش لرستان خبر، محمد شریعت‌مداری ظهر امروز در مراسم افتتاح بزرگ‌ترین شبکه آبیاری نوین غرب کشور در شهرستان سلسله اظهار داشت: سد معشوره باید به عنوان یک سد تنظیمی برای منطقه پلدختر عملیاتی شود.

 

وی با اشاره به این‌که سد معشوره باید تأمین‌کننده حداقل آب موردنیاز کشاورزی اراضی باشد، افزود: در صورتی که این سد نقش تنظیمی به خود بگیرد، می‌تواند پلدختر را از آسیب سیلاب‌ها رودهایی که پشت سد نیستند، در امان قرار دهد.

 

معاون اجرایی رئیس جمهور عنوان کرد: طرح احداث سد معشوره در ابتدا بدون عقد قرارداد با پیمانکار آغاز شد که در این راستا پیش از عقد قرارداد حدود 50 میلیارد تومان برای عملیاتی شدن ان اعتبار هزینه شد.

 

وی تصریح کرد: احداث سد معشوره می‌تواند در مواقعی که خشکسالی اعمال می‌شود، مردم پلدختر را از آب این سد بهره‌مند کند.

 

شریعت‌مداری از تغییر مشخصات فنی و اصلاح نقشه‌های سد تنگ معشوره خبرداد و بیان کرد: با بررسی‌های کارشناسی که در این زمینه انجام شد، در راستای کاهش آسیب‌رسانی به محیط‌زیست مقرر شد این سد با ظرفیت آب‌گیری محدودتر و مخزن کوچکتر احداث شود.

 

وی خاطرنشان کرد: با وجود تأخیری که در عقد قرارداد این سد با وزارات نیرو به وجود آمده است، تلاش می‌کنیم با در نظر گرفتن منافع مردم بالادست و پایین دست این سد و نیز اراضی کشاورزی پایاب، روند اجرایی آن تکمیل شود.

 

معاون اجرایی رئیس جمهور از راه‌اندازی بزرگ‌ترین پروژه آبیاری نوین غرب کشور در ماه‌های آینده خبرداد و گفت: طرح پمپاژ فیض‌آباد با وجود 13 سال تعلیق با تلاش‌های استاندار و همکاری دولت و تخصیص اعتبار مورد نیاز در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود.

 

انتهای پیام/پ

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات