مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان:

لرستان خبر: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: در تلاش هستیم تا 38 هزار هکتار از اراضی دیم لرستان را به آبی تبدیل کنیم که در این زمینه 65 پروژه در حال اجرایی شدن برای بهره‌برداری هستند.

به گزارش لرستان خبر، علی امید سیفی ظهر امروز در افتتاح ایستگاه پمپاژ فیض آباد سلسله اظهار داشت: در تلاش هستیم تا 38 هزار هکتار از اراضی دیم لرستان را به آبی تبدیل کنیم که در این زمینه 65 پروژه در حال اجرایی شدن برای بهره‌برداری هستند.

 

وی از ایجاد 16 هزار و 700 فرصت شغلی با به بهره‌برداری رسیدن این پروژه‌ها خبرداد و افزود: عملیاتی شدن این طرح‌ها می‌تواند 400 میلیون مترمکعب از منابع سطحی و زیرزمینی را مهار و استحصال کند.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان عنوان کرد: ایستگاه پمپاژ فیض‌آباد سلسله به عنوان بزرگ‌ترین پروژه غرب کشور محسوب می‌شود.

 

وی از بهره‌برداری از سد حوضیان الیگودرز در دهه فجر امسال خبرداد و تصریح کرد: این سد تاکنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای اجرای آن امسال 40 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

 

سیفی با اشاره به سد کمندان الیگودرز، بیان کرد: این سد با پیشرفت فیزیکی 70 درصدی 40 میلیارد تومان به پیمانکار بدهکار است که در صورت احداث می‌تواند آب شرب ازنا و الیگودرز را تأمین کند.

 

وی به دیگر طرح‌های آبی لرستان اشاره و خاطرنشان کرد: در راستای تأمین آب شرب شهری هشت حلقه چاه تا پایان امسال در شهرستان بروجرد به بهره‌برداری می‌رسد.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان از اختصاص 196 میلیارد تومان اعتبار آبی در سال جاری به لرستان خبرداد و گفت: شبکه پایاب سد خان‌آباد از دیگر پروژه‌ها است که در یک هزار و 800 هکتار بوده و 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و نیز تصفیه‌خانه ازنا از جمله این پروژه‌ها و با 80 درصد پیشرفت فیزیکی است.

 

انتهای پیام/پ

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات