استاندار لرستان:

لرستان خبر: استاندار لرستان گفت: در استان لرستان 618 طرح راکد با اعتباری معادل یک هزار و 800 میلیارد تومان وجود دارد که 90 درصد آن‌ها در حوزه اقتصادی هستند.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در لرستان، اظهار داشت: با وجود اقداماتی که در لرستان انجام می‌شود، باید به سمت توسعه دورن‌زا حرکت کنیم و در این زمینه مردم باید ورود پیدا کنند.

 

وی افزود: اقداماتینظیر سرمایه‌گذاری و توسعه بخش خصوصی که در لرستان انجام می‌شود، استان‌های دیگر سال‌ها پیش انجام داده‌اند و این‌که با وجود سرمایه‌گذاری‌هایی که در گذشته در لرستان انجام شده، هنوز این استان دچار عدم توسعه است که دلیل آن را می‌توان در نبود زیرساخت‌های اقتصادی بنیادی در استان جست‌و‌جو کرد.

 

استاندار لرستان بر لزوم ایجاد زیرساخت‌های مناسب اقتصادی در لرستان تأکید و عنوان کرد: چالشی را که امروز لرستان با آن مواجه است، می‌توان با تأمین بستر مناسب برطرف کرد چراکه ما رونق بخش خصوصی را راهگشایی برای پیشرفت استان می‌دانیم.

 

وی بر کافی نبودن اعتبارات دولتی برای لرستان اشاره و تصریح کرد: با توجه به این مهم باید موانع سر راه سرمایه را در استان برداریم، از سویی با وجود توجه دیرهنگام به امر زیرساخت‌ها اما این موضوع با جدیت پیگیری می‌شود.

 

بازوند بیان کرد: در استان لرستان 618 طرح راکد با اعتباری معادل یک هزار و 800 میلیارد تومان وجود دارد که 90 درصد آن‌ها در حوزه اقتصادی هستند.

 

وی ساخت زیرساخت‌های مهم و اساسی را راهی برای توسعه استان دانست و خاطرنشان کرد: باید نگرش مردم نسبت به اتکای آن‌ها به دولت در زمینه اشتغال تغییر کند و تمایل خود را در اشتغال در بخش خصوصی قرار دهند.

 

استاندار لرستان گفت: لرستان دارای منابع طبیعی فراوانی از جمله آب‌های زیرزمینی است که برای تأمین آب شرب استان تنها از 42 درصد آب‌های سطحی بهره‌گیری می‌شود.

 

وی به تلاش‌های دشمن در زمینه بمباران فکری به سوی خانواده‌ها اشاره کرد و افزود: با توجه به تلاش‌های شمن و راه‌یابی تأثیرات دشمن در خانواده‌ها از طریق ماهواره، باید کارهای فرهنگی فکری در این راستا انجام شود.

 

انتهای پیام/پ

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات