مدیرکل کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان:

لرستان خبر: مدیرکل کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان گفت: در حال حاضر در استان لرستان چهار هزار و 561 تعاونی فعال هستند که با تلاش‌های انجام شده در سال جاری از اخراج بیش از 5 هزار نفر از تعاونی‌های تعطیل و نیمه تعطیل جلوگیری شده است.

به گزارش لرستان خبر، علی آشتاب ظهر امروز در دیدار تعاونگران لرستان با نماینده ولی‌فقیه در استان اظهار داشت: 11 طرح اقتصادی همزمان با هفته تعاونی در لرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

 

وی با اشاره به تثبیت پنج هزار و 285 فرصت شغلی در لرستان، افزود: با بهره‌برداری از این 11 طرح اقتصادی 114 نفر از فرصت شغلی ایجاد شده، بهره‌مند می‌شوند.

 

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به کسب رتبه تعاونی برتر در کشور توسط دو تعاونی از استان لرستان، عنوان کرد: در هفته تعاون از تعاونی‌های برتر نظیر دو تعاونی برتر کشوری تجلیل می‌شود.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر در استان لرستان چهار هزار و 561 تعاونی فعال هستند که با تلاش‌های انجام شده در سال جاری از اخراج بیش از پنج هزار نفر از تعاونی‌های تعطیل و نیمه تعطیل جلوگیری شده است.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در لرستان در این دیدار اظهار داشت: با توجه به فسادهایی که در سیستم اقتصادی و مالیاتی به وقوع می‌پیوندد، ایجاد تعاونی می‌تواند بروز این فسادها را کاهش دهد.

 

وی افزود: تشویق به سرمایه گذاری، تقویت روابط اجتماعی و بسترسازی برای تحقق اقتصاد مقاومتی از دیگر مزایای ایجاد تعاونی‌ها است.

 

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و داشتن اقتصاد پویا در کشور، تعاونی‌ها می‌توانند با بهره‌گیری از توان داخلی و خودباوری در این امر مؤثر باشند.

 

وی ضمن تأکید بر این‌که تعاون به منزله همیاری در ایجاد فعالیتی اقتصادی اجتماعی است، خاطرنشان کرد: با این وجود در مقابل ایجاد تعاون در کشور موانعی نظیر نبود فرهنگ تعاون، عدم حمایت اداری و مالی ازسوی دولت و  نبود روحیه کار جمعی و تعاونی وجود دارد.

 

انتهای پیام/پ

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات