معاون استاندار لرستان:

لرستان خبر: معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار لرستان گفت: بر اساس تجربه‌های موجود و محدودیت‌های فراوان، اقتصاد دولتی در هیچ موقعیتی موفق نبوده است.

به گزارش لرستان خبر، علی هادی چگنی عصر امروز در دهمین جشنواره برترین تعاونی‌های استان لرستان در خرم‌آباد اظهار داشت: بر اساس تجربه‌های موجود و محدودیت‌های فراوان، اقتصاد دولتی در هیچ موقعیتی موفق نبوده است.

 

وی به ظرفیت‌های اقتصاد لرستان اشاره کرد و افزود: در چند سال اخیر در لرستان شاخص‌های اقتصادی بهبود یافته اما با این وجود وضعیت اقتصادی لرستان نیازمند تلاش بیشتری است و مناسب نیست.

 

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار لرستان عنوان کرد: استاندار لرستان در راستای توسعه و به فعلیت رساندن ظرفیت‌های اقتصادی لرستان استفاده از ظرفیت بخش خصوصی را در دستور کار خود قرار داده است.

 

وی با بیان این‌که توجه به تعاون در ورود بخش خصوصی می‌تواند نتایج بهتری را به دنبال داشته باشد، تصریح کرد: دولت باید زیرساخت‌های ورود بخش خصوصی را فراهم کند چراکه ماهیت تعاونی‌ها از بخش خصوصی است.

 

چگنی از کاهش پنج درصدی نرخ بیکاری در سه سال اخیر خبرداد و بیان کرد: دولت در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی را در راستای تأمین زیرساخت‌ها در لرستان نظیر آزادراه، فرودگاه و راه‌آهن انجام داده است.

 

وی به تلاش دولت برای رونق کسب و کار و جذب سرمایه‌گذار در لرستان اشاره و خاطرنشان کرد: دولت تلاش می‌کند تا با رونق اقتصادی در لرستان، توسعه‌نیافتگی را از این استان خارج کند.

 

ایرج عبدی، نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس در این جشنواره اظهار داشت: وضعیت حوزه تعاون در کشور مناسب نیست و باید اقدامات بیشتری در این حوزه شکل گیرد.

 

وی با اشاره به وجود مشکلات در بخش خصوصی، افزود: اقتصاد دولتی برای نظام ناکارآمد و هزینه‌زا است و فرزندی ناخلف برای نظام محسوب می‌شود.

 

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس بیان کرد: تعاونی از سیستم دولتی مجزا است و با توجه به آگاهی کم مردم نسبت به این حوزه باید آگاهی‌های لازم در این بخش ارائه شود.

 

وی بر لزوم استفاده لازم از بخش تعاون، تصریح کرد: باید قوانین به گونه‌ای طراحی شوند که سبب راحتی کار تعاون‌گران باشد.

 

انتهای پیام/پ

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات