نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس:

لرستان خبر: نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال در بودجه سنواتی برای محوره توره به بروجرد 30 میلیارد تومان ردیف بودجه قانونی در نظر گرفته شد.

به گزارش لرستان خبر، بهرام بیرانوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان بروجرد اظهار داشت: امسال در بودجه سنواتی برای محوره توره به بروجرد 30 میلیارد تومان ردیف بودجه قانونی در نظر گرفته شد.

 

وی به آغاز عملیات اجرایی در چهارخطه کردن محور توره به بروجرد اشاره کرد و افزود: در صورتی که اعتبارات لازم برای ادامه این پروژه جذب شود، عملیات اجرایی آن در استان لرستان و شهر بروجرد تا پایان سال تکمیل می‌شود.

 

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس عنوان کرد: در سال گذشته جلسه‌ای در این رابطه با حضور معاونان وزیر راه و ترابری برگزار شد که در آن مقرر شد تا سال 94 طول این محور در استان لرستان و نیمی از ان در استان مرکزی به بهره‌برداری برسد.

 

وی به عدم پیشرفت این پروژه در استان مرکزی، تصریح کرد: با توجه به این‌که این محور خروجی استان مرکزی محسوب می‌سود، بنابراین مسئولان این استان اهمیت زیادی برای این بخش قائل نیستند و در راستای ساماندهی این بخش همکاری ندارند.

 

بیرانوند بیان کرد: نبود همت کافی در مسئولان استان لرستان و شهرستان بروجرد نیز یک دیگر از دلایل عدم ساماندهی این محور است که در گذشته نیز به دلیلی همین نبود همت در مسئولان، استان همدان از حوزه آبریز بروجرد بدون این‌که این شهرستان از آن منتفع باشد، بهره می‌برد.

 

وی به جلسه برگزار شده هفته گذشته در زمینه عملیات اجرایی این محور، خاطرنشان کرد: در این نشست مسئولان استان مرکزی خلف وعده خود را در رابطه با اهمیت این موضوع قبول کردند.

 

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس گفت: با وجود آمار تصادفات و خسارات جانی و مالی در این محور، تسریع در عملیات اجرایی آن در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی افزود: با توجه به این‌که در صورتی مشکلات رفع می‌شود که زیرساخت‌ها فراهم شوند و ساماندهی محور توره به بروجرد یکی از این زیرساخت‌ها است.

 

بیرانوند بیان کرد: 24 کیلومتر از این محور در استان مرکزی قرار دارد که 12 کیلومتر آن کار نشده و 12 کیلومتر دیگر 30 درصد پیشرفت داشته است.

 

انتهای پیام/پ

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات