در حالی یارانه نقدی آبان ساعت 24 شب گذشته واریز شده است که ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد، در این ماه سبدی از اسامی نزدیک به 400هزار نفر آورده شده است که باید افرادی که مستحق گرفتن یارانه نیستند، حذف شوند.

 

یارانه

 علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه مسئولیت حذف بخشی از یارانه بگیرها را به‌تدریج و به‌موقع به‌عهده دارد و در این زمینه جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

 

ربیعی شامگاه گذشته در حاشیه یازدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی با بیان اینکه منابع آزاد شده از حذف یارانه‌ها به‌دلیل اینکه هر ماه صورت می‌گیرد، نامشخص است، افزود: هر ماه از شمار یارانه بگیرها کاسته می‌شود.

 

وی درخصوص چگونگی حذف توضیح داد: هر ماه سبدی از اسامی یارانه بگیران (براساس شاخص‌های تعیین شده) آورده می‌شود که از داخل آن با حضور کارشناسان، عده‌ای که مستحق حذف هستند استخراج می‌شوند.

 

وزیر تعاون ادامه داد: در این ماه سبدی از اسامی نزدیک به 400هزار نفر آورده شده است که باید افرادی که مستحق گرفتن یارانه نیستند حذف شوند.

 

ربیعی درباره تخصیص سبد کالا برای اقشار ضعیف جامعه نیز گفت: سبد کالا مخصوص افرادی است که نظام پرداخت مشخصی دارند اما معاون اول رئیس جمهوری تأکید داشت که برای اقشار ضعیف جامعه نیز این سبد در نظر گرفته شود.

 

وی در ادامه افزود: هم اکنون این سبد به کارمندان رسمی تعلق می‌گیرد و در گام بعدی به مستمری بگیران کارگری ارائه خواهد شد.

 

وزیر تعاون با بیان اینکه مطابق برنامه برای افراد غیرحقوق بگیر نیز این سبد پیش‌بینی شده است، گفت: برنامه ما این است که اقشار ضعیف جامعه نیز از این طرح استفاده کنند.

 

وی افزود: در بحث سبد کالا به منابع بانکی محدود نخواهیم بود و با کارفرمایان نیز رایزنی خواهیم کرد تا خرید نسیه‌ای که تضمین پرداخت آن را خواهیم کرد، انجام شود.

 

ربیعی خاطرنشان کرد: کارت اعتباری نیز برای خرید کالا پیش‌بینی شده و به‌ازای خرید از حقوق کارکنان کسر می‌شود.

 

وی در خصوص وام خودرو گفت: در اعطای وام خودرو هیچ رانتی نبوده و هرکسی زودتر ثبت نام کرد توانست از آن وام بهره‌مند شده و خودرو را خریداری کند.

 

 

یارانه نقدی 45500 تومانی آبان ماه ساعت 24 شب گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد و الآن قابل برداشت است.

منبع:تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات