امروز بیست و دوم آذر ماه است اما هنوز خبری از زمان پرداخت یارانه نقدی نیست.

اجرای طرح هدفمندی یارانه ها از سال 89  در کشور شروع شد و به موجب قانون پرداخت 45هزار و 500 تومان یارانه نقدی برای کمک به اقشار کم‌درآمد در دستور کار قرار گرفت.

 

 

اما متأسفانه از همان ابتدا که "یارانه‌"  وارد ادبیات اقتصادی کشور شد، تاریخ پرداخت آن یکسره در حال تغییر و تاخیر بود. تا جایی که امروز بازه زمانی این تاخیرها به جایی رسیده که خود مسئولان هم گاهی نمی‎توانند سررسید دقیق پرداخت یارانه‎ها را اعلام کنند، به طوری که این مقوله باعث سردرگمی مردم شده است.

 

طی بررسی‎های به عمل آمده زمان واریز یارانه از خرداد ماه سالجاری با تاخیر 4 الی 5  روز  همراه بوده است، به طوری که یارانه نقدی ماه جاری می‌بایست 21 هرماه واریز می‌شد.

 

امروز بیست و یکم آذر ماه است اما هنوز خبری از زمان پرداخت یارانه نقدی نیست، این در حالی است که جمع تاخیرهای واریز یارانه نقدی از ابتدای سال تاکنون به 2 ماه نزدیک شده است.
بر اساس این گزارش وزیر اقتصاد چندی پیش اعلام کرده بود، شب پرداخت یارانه نقدی مصیبت عظمای دولت است، همچنین پس از آن وزیر نفت شب پرداخت یارانه‌ها را به عذاب الیم تشبیه کرده بود.

 

برخی مقامات دولتی هم در پاسخ به انتقاد نمایندگان از این که چرا دولتی ها شب پرداخت یارانه را به عذاب الیم یا مصیبت عظمی تشبیه کرده اند، گفتند، دولت از این که یارانه به مردم می‌پردازد، ناراحت نیست و خیلی هم خوشحال است، اما ناراحتی بابت تامین منابع این یارانه است که با وجود کاهش درآمد دولت، هر ماه به زحمت حدود 3200 میلیارد تومان منابع باید تهیه کند و به یارانه نقدی خانوار اختصاص دهد.

 

بر اساس این گزارش،«پنجاه و هفتمین» مرحله یارانه نقدی مربوط به آبان ماه سال جاری همانند ماه های گذشته به ازای هر نفر 45 هزار و 500 تومان ساعت 24:00 روز سه شنبه مورخ 1394.08.26 با 5 روز تاخیر به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت شد.

 

 باید منتظر ماند و دید که پنجاه و هشتمین مرحله یارانه نقدی با تاخیر چند روزه به حساب سرپرستان واریز می شود.

 

بر اساس این گزارش در کنار تاخیر در پرداخت ، بحث حذف برخی افراد از دریافت یارانه هم امسال نیز عملیاتی شده است.
در این ارتباط علی ربیعی اظهار کرد: در حذف یارانه بگیران قصد ما این بود که حساب شده عمل کنیم که در این زمینه موفق بوده ایم.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر 2 میلیون 943 هزار نفر از یارانه بگیران از لیست تا کنون حذف شده اند.

 

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ما نظام رسیدگی به اعتراضات را خیلی قوی دنبال کردیم تا حقی از فردی ضایع نشود که تاکنون در این زمینه موفقیت داشته ایم.

 

ربیعی با بیان اینکه خوشبختانه کمتر از 80 درصد اصلا اعتراض نکردند، اضافه کرد: باتوجه به اینکه در گذشته اعتراضات زیاد بود که مجبور به عقب نشینی شدیم.
 
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات