تنها دو روز به شب یلدا باقی مانده و هنوز جای پای رکود و دلالان در اقتصاد باقی مانده است.

 
 
 
 
 
 
 
 

 تنها دو روز به بلند ترین شب سال باقی مانده و درحالیکه کسبه از هفته گذشته اقدام به فروش کالاهای شب یلدا کرده بودند هنوز جای پای رکود باقی مانده است.در این شرایط مسئولان مربوطه خبر از ثبات قیمت اجناس و حتی کاهش قیمت می دهند.

 

 

 

حسین مهاجران رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با اشاره به قیمت هندوانه در آستانه شب یلدا گفت:امسال قیمت هندوانه نسبت به سال گذشته افزایش یافته و در حال حاضر هر کیلو هندوانه در میادین میوه و تره بار به قیمت سه هزار و 500 تومان به فروش میرسد.

 

وی افزود :هر کیلو انار نیز به قیمت پنج تا پنج هزار و 500 تومان به مصرف کننده عرضه می شود
مهاجران تصریح کرد قیمت سایر میوه ها تغییری نکرده و موز به قیمت 2800 تا 3 هزار و 500 تومان، پرتقال شمال 1500 تا 3 هزار تومان، نارنگی 2 تا 3 هزار و 500 تومان و پرتقال جنوب 5 هزار تومان و لیمو 2 تا 3 هزار و 500 تومان به فروش می‌رسد.

 

**ثبات قیمت شیرینی در شب یلدا
 
علی بهره مند رییس اتحادیه قنادان تهران با اشاره به ثبات قیمت شیرینی در بازار گفت :قیمت شیرینی تا پایان سال تغییر نمی کند.

 

وی افزود: هر کیلو شیرینی‌تر درجه یک به قیمت 15 هزار تومان و شیرینی زبان و پاپیون به قیمت 12 هزار و 500 تومان عرضه می‌شود همچنین هر کیلو شیرینی گل محمدی به قیمت 12 هزار تومان و هر کیلو کیک یزدی به قیمت 9 هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

 

***  قیمت آجیل آب رفت

 

مصطفی احمدی رییس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران با اشاره به وفور کالا در بازار در سال جاری تولید افزایش یافته و رکود در بازار موجب کاهش قیمت ها شده است.

 

وی افزود:در سال جاری در آستانه شب یلدا قیمت آجیل و خشکبار نسبت به سال گذشته ارزانتر شده و به عنوان مثال قیمت تخمه کدو نسبت به سال گذشته 30 تا 40 درصد کاهش یافته است همچنین قیمت پسته نیز 7 تا 8 درصد کاهش را تجربه کرده است.

 

احمدی به این نکته نیز اشاره کرد که نمیتوان نرخ مصوبی را برای آجیل و خشکبار اعلام کرد و قیمت تابع عرضه و تقاضا است.

 

** افزایش قیمت مرغ

 

مهدی یوسف خانی رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران با اشاره به افزایش قیمت مرغ در آستانه شب یلدا گفت:از پنجشنبه گذشته تا کنون قیمت مرغ افزایش یافته و در حال حاضر هر کیلو مرغ به قیمت پنج هزار و 800 تومان به مصرف کننده عرضه می شود.

 

وی با اشاره به قیمت ماهی در بازار گفت:هر کیلو ماهی شیر جنوب 20 هزار تومان ،ماهی کپور 14 هزار تومان ،قزل آلا 15 هزار تومان،تیلاپیا 19 هزار تومان،ماهی آمور 14 هزار تومان،ماهی آزاد هشت هزا رو 500 تومان و حلوای سیاه 24 هزا ر تومان و ماهی هامور به قیمت 22 هزار تومان به فروش می رسد.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات