حال و روز بد کارخانه ای که روزی یکی از برندهای معتبر کشور بود؛

کارخانه نساجی بروجرد یک برند شناخته شده در زمینه تولید پارچه در کشور است

به گزارش لرستان خبر، کارخانه نساجی بروجرد یک برند شناخته شده در زمینه تولید پارچه در کشور است. در زمان نه چندان دور صادرات نساجی بروجرد به کشورهای اروپایی و آسیایی نشان از کیفیت و نوآوری این کارخانه معتبر بود. اما اکنون این کارخانه با 1040 کارگر خود با مشکلات فراوان روبرو است.

مدیریت نساجی بروجرد می گوید با اخراج نیمی از کارگران خود قصد تجهیز و بروزرسانی تجهیزات کارخانه را دارد و چاره ای جز این راه نمانده است. مشکلات این واحد بزرگ صنعتی از سال 1387 آغاز شده است در آن مقطع نیز تعدادی از نیروها از کار اخراج شدند اما پس از مدتی دوباره دعوت به کار شدند.

حالا مدیران کارخانه می گویند دوباره نیروهای اخراجی را به کار دعوت خواهند کرد اما اولویت در حال حاضر بروز رسانی تجهیزات کارخانه است.

چندی پیش جلسه ای با حضور استاندار لرستان و علاءالدین بروجردی برای رفع این مشکل برگزار شد که در این نشست مساله تعدیل نیروهای نساجی بروجرد منتفی اعلام شده بود.

امید اعلایی جانشین مدیرعامل کارخانجات نساجی بروجرد تنها راه جلوگیری از اخراج کارگران این واحد صنعتی را پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و معلق ماندن بدهی های بانکی اعلام کرده بود.

حال به نظر می رسد وعده استاندار و نماینده بروجرد عملی نشده و تهدید ضمنی مدیریت نساجی بروجرد که "اگر تسهیلات ارزان به این واحد تزریق نشود اخراج کارگران راهکار عبور از بحران است" رنگ واقعیت به خود می گیرد.

منبع:روزهای بروجرد

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات